Уровень престижности профессии медика

Мабуть, немає такої сфери людської діяльності, яка за вагомістю і важливістю могла бизрівнятися з професією медика. Найгуманніша, найблагородніша, найпотрібніша - вона завжди і всюди була в центрі суспільної уваги та довіри. Професія медика - доладна й багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, готовність до самопожертви, милосердя і співчуття до хворобливого. Серця, руки, професіоналізм медичних працівників роблять іноді неможливе.

 Сірійський лікар Абуль Фарадж, який живий у XIII ст. , звертаючись до хворобливого, говорив: "Нас є троє - ти, хвороба і я. Якщо ти будеш з хворобою, - вас буде двоє, я залишусь один і ви міні переможете. Якщо ж ти, мій пацієнте, залишишся зі мною, то тоді нас буде двоє, хвороба ж залишиться одна і мі переможемо її ".

Частину свого здоров'я, частину своєї душі кожен лікар залишає у своїх пацієнтах Недаремно говорять, що лікарем не можна статі, ним можна лише народитися. Адже це покликання дається людині від Бога, скільки б років ти не вивчав медичні постулати, до такої професії має кликати серце. Кожен, хто вважає медицину своїм покликанням, бере на собі тягар відповідальності за життя та здоров'я інших людей. Головним правилом для шкірного працівника медичної галузі є не нашкодити пацієнтові. Саме від лікарів і медичних сестер, від їхньої кваліфікованості та професійності, знань та навичок залежать людські життя. Від самого народження і до старості мі звертаємося до лікарів за допомогою, сморід є нашими незмінними помічниками та порадниками.

У нашій країні стало модним вступати до медичних вузів

Зовсім тільки нещодавно ця професія була однією з найнижчих за популярністю.

 Пов'язано це було з тим, що в лікарнях були низькі заробітні плати і величезна невдячна праця. Тепер же, з підтримки держави ситуація докорінно міняється. Тепер працювати в лікарнях Москви, бути працівником клініки Одеси стало набагато престижніше. У медичних внз тепер величезні конкурси, одні з найбільших серед усіх внз Росії і України. Абітурієнти готові на усе, що завгодно, щоб отримати таку бажану професію медичного працівника.

 Такого б не сталося, якби уряд не гарантував повний соціальний пакет, стабільне фінансування і, головне, забезпеченням житлом. Так сталося, що в останніх років п'ять держава зіткнулася з серйозним дефіцитом медичних кадрів. Старе покоління йде, а на зміну їм ніхто не йде. На це вже не можна було закривати очі і цьому шару треба було гарантувати усі необхідні життєві цінності.

Як показує просте порівняння конкурсів серед абітурієнтів, що бажають цього року поступити в медичні внз, популярність цієї професії в Україні вища.

У Росії в середньому конкурс в медичні внз склав 9,13 людини на місце. У Україні - 12,44.

Проте кількість абітурієнтів, які подавали документи на вступ в медуніверситети в Україні зросла в порівнянні з минулим роком в 1,4 разу. А в Росії кількість охочих стати лікарями і фармацевтами збільшилася приблизно на 10%.

Престижність професії медика в Україні росте, не дивлячись на те, що багатьом доведеться вчитися за свій рахунок - на "контракті". Цього року в медичні внз

1 2 3

Похожие работы