Условия работы с книгой

План 

Перегортаючи сторінки      

Чи писати на книгах?         

Вже індивідуальність!         

Читайте з лінійкою

Від закладок до вкладних листків  

Книги з чистими листками

Прозорі листки         

Підбір потрібного з низки книг      

Допомога при роботі в бібліотеці

Вийняти позначки з книг   

Як працювати з вкладними листками?    

Облік зробленого      

 

Перегортаючи сторінки

Попередній перегляд книги — по суті первинне знайомство з її змістом. Він важливий хоч би тому, що іноді читання цим і обмежується.

Попередній перегляд книги може бути різним: то читач ознайомиться з анотацією, змістом, вступом (передмовою), то проглядає окремі висновки, іноді читає перші абзаци, що трапилися, або деякі розділи. . . Обов'язково слід при першому ж зверненні до довідкових видань знайомитися з їх передмовами. Це дасть можливість використовувати видання з найбільшою повнотою при найменшій витраті часу.

І дану книгу можна, звичайно, теж читати не підряд. Особливо це стосується тих, хто знайомий з основами роботи над книгою, - їм читати, скажімо, цю рубрику не обов'язково. Їх увагу скоріше привернуть підрозділи чи «Писати на книгах?», «Книги з чистими листками», розділ «Ваш робочий каталог». Деяких читачів перш за все зацікавить, як використовувати в допомогу читанню фотографію. Хтось забіжить вперед і прочитає розділ про використання «Ери». Працюючі над складанням тез теж почнуть читати нашу книгу не з першого розділу

При ознайомленні з будь-якою книгою і перегортанні її вашу увагу привернуть окремі місця, які згодом ви вивчите детально. Але не можна довіряти пам'яті такі знахідки. Особливо наполегливо треба відзначати саме такі місця: адже одного разу виявлене не так легко може бути знайдено знову, коли з'явиться необхідність. Роблять це за допомогою прийомів, які ми покажемо далі.

В процесі знайомства з книгою краще заповнити на неї бібліографічну картку з такими позначками: 1) про що говориться в книзі (з погляду ваших до неї вимог і запитів); 2) оцінка книги в сенсі можливості її використання надалі. Тут особливу, неоціниму роль може зіграти правильне використання ряду прийомів роботи з вашим робочим каталогом.

Попередній перегляд дозволяє, окрім ознайомлення з фактичним матеріалом, зрозуміти принцип і особливості побудови книги. Багато видань мають довідковий і інший підсобний матеріал, який розкриває зміст, дозволяє орієнтуватися в книзі не тільки в процесі читання, але ще і до нього. Цей підсобний апарат, зокрема, дає можливість швидко зрозуміти, про що йдеться в книзі, щоб вчасно відмовитися від її читання або запланувати його в майбутньому.

Вже в процесі ознайомлення з книгою корисно знати і авторські поради з її читання. Так, К. Маркс радив вивчати «Капітал» в наступній послідовності: спочатку читати розділи «Робочий день», «Кооперація, розподіл праці і машини», потім вже «Первинне накопичення».

Навряд чи варто тут говорити про роль і користь змісту, скажемо лише, що він не тільки формально перераховує заголовки, даючи уявлення про зміст,

1 2 3 4 5 6 7 8

Похожие работы