ИЗОБРЕТЕНИЯ И ИННОВАЦИИ

ВИНАХОДИ ТА ІННОВАЦІЇ - 2005

Наприкінці квітня у сучасному виставковому центрі “КиївЕкспоПлаза” відбулася перша національна виставка “Винаходи та інновації”. Її організаторами виступили Державний департамент інтелектуальної власності та компанія “Євроіндекс”, партнером — Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг. Виставка проходила в рамках Тижня промислових технологій, в якому брали участь понад 500 підприємств, компаній і фірм з 18 країн світу.

Учасниками виставки “Винаходи та інновації” стали 26 експонентів з різних регіонів України. Серед них — і великі промислові підприємства, зокрема металургійний гігант “Дніпроспецсталь” (Запоріжжя), НВК “Зоря–Машпроект” (Миколаїв), завод “Донецьксталь”, об'єднання “Азот” (Сєвєродонецьк), і наукові установи та вузи — Інститут сцинтиляційних матеріалів НАНУ (Харків), ДерждорНДІ ім. М. П.  Шульгіна (Київ), Львівський національний університет ім.  Івана Франка, Міжнародний центр електронно-променевих технологій ІЕЗ ім.  Є. О. Патона НАНУ (Київ), Державна науково-технічна бібліотека, а також цілий ряд малих приватних підприємств, індивідуальних винахідників та патентних повірених, спеціалізовані засоби масової інформації — видавничий дім “СофтПрес”, журнали “Винахідник і раціоналізатор”, “Експерт”, “Інтелектуальна власність”, телевізійна програма “Інновація”, Всеукраїнська технічна газета.

Прикметою часу стала участь у Виставці одного з лідерів української фінансової галузі — дніпропетровського “ПриватБанку”, який представив цілу низку інноваційних розробок, захищених патентами України. До речі, нещодавно ПриватБанк став абсолютним переможцем Всеукраїнського конкурсу “Винахід–2004”

Під егідою Державного департаменту інтелектуальної власності було розгорнуто експозиції Українського інституту промислової власності (Укрпатенту) та Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг (УкрЦІПІП). На стенді УкрЦІПІП відвідувачів дуже зацікавила Інтернет-біржа промислової власності.

Багато хто з учасників та відвідувачів зміг скористатися безкоштовними консультаціями, які співробітники УкрЦІПІП надавали протягом всіх чотирьох днів роботи Виставки. Найрізноманітніші питання щодо процедури складання і подання заявок, отримання охоронних документів, можливостей використання і захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності, ліцензування — все це стало предметом детальних роз’яснень. Особливо актуальними були питання стосовно того, на якому етапі розробки або підготовки до випуску інноваційної продукції виникає необхідність її правової охорони, яку стратегію слід обирати малим підприємствам та індивідуальним винахідникам для захисту своїх прав інтелектуальної власності.

У цілому на першій виставці “Винаходи та інновації” продемонстровано багато цікавих і оригінальних розробок, запатентованих винаходів, інноваційної продукції. Представлені експонати змогли оцінити відвідувачі Тижня промислових технологій — загалом 14,5 тис. осіб, більшість яких складали керівники, менеджери і технічні спеціалісти підприємств, що прагнули не просто подивитися новинки галузей (66,88%) та вивчити ринок (52,99%), а ще знайти надійних партнерів (36,03%), зміцнити ділові зв’язки (21,96%), укласти контракти (15,79%), відвідати виставкові заходи (37,55%).

Що ж до виставки “Винаходи та інновації” як такої, то результати анкетування засвідчили, що більше третини її відвідувачів склала молодь до 30 років, кожний п’ятий відвідувач — науковець.

Програма Виставки була насичена цікавими різноманітними заходами, що привернули пильну увагу учасників та відвідувачів Тижня промислових технологій.

Одразу ж після відкриття відбулася презентація Міжнародного дня інтелектуальної власності, святкування якого запроваджено державами–-членами Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у 2000 році. Цей захід має на меті підвищення розуміння ролі інтелектуальної власності в нашому повсякденному житті, а також сприяння визнанню внеску винахідників та авторів у розвиток загальносвітової спільноти. Цього року Міжнародний день інтелектуальної власності проходив під гаслом “Мислити, уявляти, творити”. Творчі та

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Похожие работы