Вредные привычки и их влияние на организм

Тютюнопаління

 Хворобливу пристрасть до паління тютюну спричиняє алкалоїд нікотин, вміст якого в листі тютюну 1-5 % у перерахунку на суху масу. Цей алкалоїд збуджуюче діє на нервову систему. Відчувається “приплив сили”, зменшується відчуття втоми, деякою мірою піднімається настрій. Проте такий стан триває недовго і для його підтримання доводиться палити все більше і більше. Так поступово схильність до тютюну переростає у звичку, а згодом і в пристрасть, яка з роками стає все сильнішою.

 Нікотин – одне з найнебезпечніших рослинних отрут. Отрута, проникаючи в кров, розноситься по всьому організму, зумовлюючи небажані негативні зміни в нервовій і серцево-судинній системах, легенях, печінці, органах правлення, ендокринних залозах тощо. Паління буває причиною безпліддя у чоловіків.

 Жінки є більш запеклими курцями. Вони щодня випалюють в середньому до 30 цигарок, тобто вдвічі більше, ніж чоловіки. Якщо вагітна жінка палить, вона отруює себе і ненароджену дитину. Матері, які палять, часто народжують дітей з каліцтвами. У немовлят спостерігаються тяжкі захворювання нервової системи, водянка головного мозку, а також “заяча губа”, шестипалість тощо. Усі ці хвороби, що спричиняються палінням, призводять до передчасного старіння і смерті

Паління називають самогубством сповільненої дії.

 З метою зменшення поширення паління серед населення Землі ВООЗ 1988 р. оголосила 7 квітня Днем боротьби з палінням. Для зменшення шкідливої дії тютюнового диму в багатьох країнах заборонено паління у громадських місцях.

Кожного року мільйони людей в світі отримують різні захворювання через паління. Та, не зважаючи на це, одночасно інші мільйони людей на Землі починають палити. Ми, так само, як і вони, особливо не задумуємося над тим, як підкоряємося поганим звичкам, і як ці звички впливають на стан нашого здоров’я.

 Багато юнаків та дівчат говорять, що паління:

      Розслаблює;

      Розважає, коли нудьга;

      Рятує від зайвої ваги;

      Об’єднує з друзями;

      Подобається;

      Дозволяє відчути себе дорослим;

      Надає можливість відчувати себе самостійним;

      Це шикарно;

      Сприяє неформальному спілкуванню;

      Зближає людей;

      Це просто звичка.

 При першій спробі закурити можливі:

      Кашель;

      Спазми в горлі;

      Головний біль;

      Загальне збудження або гальмування;

      Нудота;

      Блювота;

      Втрата свідомості.

 Ступінь прояву цих ознак (симптомів) залежить від особливостей конкретного організму. Це перший етап – “знайомство” людини з тютюном. Якщо не зробити вірних висновків з початкового досвіду, “знайомство” переходить у звичку. Настає другий етап, визначальна ознака якого – отруйна (токсична) дія нікотину. Людина відчуває приємно збуджуючу дію тютюну і не

1 2 3 4

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные