Выдающиеся Спортсмены Ровенщины

План

1. Фізична культура – складова частина загальної культури суспільства.

2. Досягнення нашої області у фізичній культурі за роки незалежності.

3. Спортивні досягнення за 2005 рік.

4. Кращі спортсмени нашого краю і їх результати.

 5. Значення фізичної культури в житті людини.


Вступ

 Відповідно до статті I Закону України “Про фізичну культуру і спорт” фізична культура – це складова частина загальної культури суспільства, що спрямована на зміцненню здоров’я, розвиток фізичних, морально – вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості.

 Фізична культура є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, життєво важливої потреби взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.

 Сама мета гармонійного (всебічного) розвитку особистості є продуктом історії розвитку людства. Але умови для її реалізації особистість одержує лише на певному еиапі історичного розвитку. Всебічний розвиток людині необхідний для того, щоб мати можливість брати участь у всіх напрямках діяльності (професійній, громадській, спортивній, художній та ін. ). Але для цього потрібно розвинути стуктуру особистості, зробити її комунікативною, здатної до перетворюючої художньої діяльності, сформувати ціннісні орієнтації. Це можливо за умови різноманітності змісту, форм і способів діяльності людини та їх оптимального поєднання у процесі її культурного розвитку

 Специфічною основою змісту фізичної культури як особливої і самостійної галузі культури є раціональна рухова активність людини як фактор її підготовки до життєдіяльності через оптимізацію фізичного стану. Вона виникла і розвинулась одночасно з загальною культурою людства. Майже одночасно (ще в первісному суспільстві) виник і один з її основних компонентів – фізичне виховання; пізніше виникають спорт і фізична рекреація.

 В особистісному аспекті фізична культура є тією частиною загальної культури людини, яка виражається ступенем розвитку її фізичних сил і рухових навичок та здоров’я. Вона дозволяє з допомогою своїх специфічних засобів і методів розкривати потенційні фізичні можливості людини.

 Розмірковуючи про призначення фізичного виховання, у цьому зв’язку Герберт Спенсер у своїй книзі “Виховання розумове, моральне і фізичне” (1861) писав, що “перша умова для джентельмена, який хоче виробити в собі характер, - бути дужою істотою”. Здоров’я і сила, на його думку, найважливіші умови успіху в житті. “Не тільки кінець війни часто грунтується на силі і мужності солдатів, а навіть боротьба в торгівлі здебільшого вирішується фізичною витривалістю”.

 Фізична культура та спорт добре розвинені в нашій області. За роки незалежності в області підготовлено двадцять майстрів спорту міжнародного класу, більше 100 майстрів спорту України. Чемпіонами світу були: Сергій Гончар (велоспорт – шосе, 2000р. ), Тетяна Козаченко (фрістайл, юніори, 1997 та 1999 роки), Руслан Середюк (веслування на байдарках і каное, юнаки, 1998р). Срібні та бронзові медалі на чемпіонатах світу виборювали Петро Коток (греко – римська боротьба, 1994р. ), Андрій скварук (легка атлетика, 1997р. ), Наталія Барда (самбо, 1998р), Сергій Гончар (велоспорт – шосе, 1998-1999рр. ), Володимир Колесник (бокс, 2001р. ).

 У 1996 році спортсмени

1 2 3 4 5 6

Похожие работы