Изобретения в Соединенных Штатах Америки (США)

ВИНАХОДИ У США

AbioCor - апарат штучного серця, призначений для лікування тяжкої серцевої недостатності.

AbioCor розроблений Массачусетсський компанії Abiomed. Він розташовується повністю в організмі пацієнта, має внутреннійаккумулятор, який заряджається від зовнішнього джерела живлення прямо через шкіру, тобто не потребує підключення до проводів. Це знижує ризик ускладнень, пов'язаних з інфекціями.

AbioCor може імплантуватися тільки при відповідності пацієнта певним вимогам щодо зростання і масі тіла, через що на етапі клінічних випробувань пацієнтів відбирали тільки серед чоловіків. Термін служби апарату визначений у 18 місяців. У США апарат отримав схвалення Управління з харчових продуктів і ліків (FDA) восени 2006 року.

Внутрішня батарея штучного серця дозволяє пацієнтові вільно рухатися протягом однієї години, при встановленому зовнішньому джерелі живлення, цей строк продовжується до двох годин. Можлива підзарядка акумуляторів від звичайної електричної мережі.

Станом на вересень 2004 року, AbioCor було імплантовано 14 пацієнтам. Випробування показали безпеку апарату, довівши, що він може допомогти тим пацієнтам з важкою серцевою недостатністю, смерть яких неминуча, а альтернативні методи лікування неможливі. У деяких випадках життя пацієнта вдавалося продовжити на кілька місяців, даючи йому можливість продовжувати спілкуватися з близькими. У двох випадках тривалість життя після операції була більш значною: 10 і 17 місяців. Одного пацієнта виписали з лікарні додому

Показаннями до застосування апарату є: важка серцева недостатність обох шлуночків серця та прогноз на настання смерті без трансплантації протягом двох тижнів.

В даний час розроблений AbioCor II, початок клінічних випробувань якого призначено на 2008 рік. Очікується, що тривалість служби апарату буде досягати п'яти років. Новий варіант штучного серця також менше попереднього на 35 відсотків, що дозволяє імплантувати його жінкам. Вжито заходів, які повинні знизити ймовірність розвитку інсульту, що було одним із зауважень контролюючих інстанцій до першої моделі AbioCor.

 Автоматична коробка перемикання передач (також автоматична трансмісія, АКПП) — різновид коробки передач автомобілів, що забезпечує автоматичний (без прямої участі водія) вибір відповідного поточним умовам руху передавального числа, в залежності від безлічі факторів.

Від механічної (МКПП) відрізняється автоматичним перемиканням передач і іншим принципом дії механічної частини, а саме використанням планетарних механізмів і гідромеханічного приводу замість чисто механічного у традиційній КПП. При цьому не рідкісні і конструкції, де гідротрансформатор працює зі звичайною дво- аботривальною коробкою передач. Таке рішення зустрічається набагато рідше, ніж поєднання з планетарної коробкою, але не є незвичайним: воно використовувалося на автобусах ЛіАЗ-677 і в ряді сучасних продуктів компанії ZF Friedrichshafen AG.

В останні десятиліття, поряд з класичними гідромеханічними автоматичними трансмісіями, пропонуються і різні варіанти автоматизованих механічних коробок передач («роботизованих») з електронним управлінням і електромеханічними або електропневматичними виконавчими пристроями.

 Кабельне телебачення

Кабельне телебачення (англ. Cable TV, Community Antenna Television, CATV — букв. телебачення із загальною антеною) — модель телевізійного мовлення (а також іноді й FM-радіомовлення), в якій телесигнал розповсюджується за допомогою високочастотнихсигналів, які передаються до споживача по кабелю. Крім кабельного телебачення є також

1 2 3