Идеальный студент глазами

План 

Вступ

Розділ І. Проблема дозвілля молоді в сучасній соціології.

1. 1 Програма дослідження.

1. 2 Аналіз теми.

Розділ ІІ. Проблема музики для студентів.

2. 1 Анкета дослідження.

2. 2 Підсумки анкетування.

2. 3 Практичні рекомендації.

Висновки.

Список використаної літератури.

Додатки.

 

Вступ

Студенти – велика та важлива частина населення, з інтересами якої зараз просто не можливо не рахуватися. Я сам відношуся саме до цієї частини населення, і тому не випадково ми обрали саме цю тему. У наш час вчені не тільки нашої країни намагаються визначити роль та місце студентства в суспільстві, дослідити їхні проблеми, труднощі. Тому, що тільки після таких дослідів наступне покоління буде формуватися адекватно суспільним процесам. Чому ж проблемами молоді цікавляться провідні вчені? А все тому, що сучасна молодь формується під впливом різних суспільно – політичних та соціальних чинників. Великий вплив на сучасну українську молодь мають різні розважально – культурні, масові заходи, а також зокрема і музика. Молодь – це дуже важливий етап в житті кожного з нас. В цей час кожен переходить від дитячого до дорослого життя. Саме тому для вчених дуже важливо зрозуміти цей період. Поступове вивчення може значно допомогти у подальших дослідженнях. Можливо саме ми закладемо початок цієї важливої для суспільства справи.

У сучасному суспільстві людська життєдіяльність поділяється на три сфери. З яких нас у нашому дослідженні цікавить саме третя: сфера позавиробничої діяльності. Цю сферу вивчає соціологія дозвілля, до якої відноситься наша тема. Жаль, що в нашій країні, ні ця сфера, ні цей підрозділ соціології не мають належного розвитку та підтримки. До цього нашу країну привів „ культ працівника”, що існував у СРСР. Цей культ забороняв і відсував на другий план усе, що було поза роботою. Хоча Карл Маркс зазначав: „. . . робітникові потрібен час для задоволення своїх інтелектуальних, моральних та соціальних потреб. . . ”.

Однак не все так погано було у Радянському Союзі. З кінця 80-х і там нарешті помітили, що відпочинок в майбутньому збільшує коефіцієнт віддачі на роботі. Марксисти називали вільний час – суспільним багатством. А в народі говорять: „ Як відпочинеш, так і попрацюєш

” Хоча Комуністична партія і тут показувала характер, вона намагалася контролювати вільний час кожного і реалізувати його з максимумом розумності і корисності. Тепер дозвілля стало активним це змінило психологію народу, який звик відпочивати пасивно. Особливу роль відігравало дозвілля молоді. Виховували цю частину населення на нашу думку оригінальним методом – у процесі відпочинку. Студенти в СРСР недарма вважалися найважливішою частиною населення. Цей період вважали найважливішим в житті кожного, адже саме у віці від 16 до 29 років кожен проходить період інтенсивного соціального дозрівання: освіта, робота, сім’я, матеріальна незалежність від батьків. Контроль Партії над дозвіллям з однієї сторони позитивний – захоплення алкоголізмом, тютюнопалінням було мінімальним. Хоча з іншої – від пильного ока держави сховатися було не можливо.

Коли придивитися до наших батьків, можна зрозуміти чи вдалося щось Партії. Ми ж спробуємо дослідити майбутнє покоління, тобто наше.

Ми спробуємо дізнатися як наша молода, незалежна держава впливає на сучасну молодь. На жаль в СРСР не вдалося подолати негативні сторони девіантної поведінки молоді. У нашій державі вони навпаки прогресують. Тепер за вільним часом молоді ніхто не стежить, спробуємо дізнатися як же вона його проводить? Чи не час повторити приклад того ж таки СРСР нашій державі, тобто інтенсивно втрутитися в молодіжний притон ( інакше його і не назвеш ).

  

Розділ І. Проблема дозвілля молоді в сучасній соціології.

1. 1. Програма дослідження.

Проблема.

Останніми роками в музиці сформувалося багато нових напрямів, повторної популярності набирають старі напрями, деякі з них, об’єднуючись з новими, створюють музику невідому більшості населення. Вони певним чином впливають на психіку студента, окремим студентам ці напрями заважають, а іншим навпаки, допомагають навчатися, як і музика взагалі. Кожен пересічний студент намагається вибрати „свою музику”, однак на цей вибір можуть впливати інші (вибрати „ свою музику „ допомагають друзі, одногрупники). Для декого вибрана музика, це кардинальна зміна життєвого шляху.  

Актуальність.

У наш час музика набуває загальної популярності, особливо серед молоді, основу якої в нашій державі складають студенти. Тема надзвичайно актуальна, тому що музика по-різному впливає на кожного. На окремих студентів вона впливає позитивно, тобто допомагає вчитися, поліпшує настрій, знімає стрес. На інших музика впливає негативно, окремих студентів вона дратує. Отже кожна особистість нашого студентського містечка має свої смаки, а з ними як відомо не сперечаються, їх вивчають та досліджують, що спробуємо зробити і ми.  

Об’єкт.

Об’єктом наших досліджень стали студенти РДГУ різних курсів та різних вікових груп.  

Предмет.

Предметом нашого дослідження стали сучасні напрямки музики, вплив цих напрямків на навчання студентів, вплив на психіку кожного з нас та думки оточуючих (тих же студентів) щодо цього, а також наші спостереження за знайомими студентами.

Мета.

Метою нашої курсової роботи є намагання дати відповідь на деякі важливі питання, зокрема: яка роль відводиться музиці у навчанні та у дозвіллі кожного студента?, який вплив мають різні напрями музики на студентів?, а також спостерігання за знайомими, занотовування їхньої реакції.

Завдання.

Ми намагалися шляхом анкетування виявити і дослідити певну інформацію. Наприклад: як студенти проводять вільний час?, скільки годин на добу студенти мають вільного часу?, скільки з цього часу вони приділяють музиці?, якому напряму музики надають перевагу студенти нашого ВУЗу?.

Гіпотеза.

Ми вважаємо, що напрями музики все ж певним чином впливають на психіку студентів, хоча і не серйозно для більшості з них. Проте окремим меломанам вона здатна повністю або частково змінити життя. Ми спробуємо переконатися або ж спростувати наші думки.

Методи.

Нашими методами стало постійне спостереження за студентами нашого ВУЗу та опитування їх за допомогою анкетування.

1 2 3 4

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные