Инфразвук

План

Вступ. 3

Інфразвук в повсевденному оточенні. 4

Технотронні методики. 6

Дослідження медиків в області впливу на людину інфразвуку. 7

Деякі заходи боротьби з інфразвуком. 9

Чи є інфразвук психотронною зброєю?. 11

Висновок. 13

Список літератури. 14


Вступ

Протягом останніх десятиліть різко зросла кількість різного роду машин та інших джерел шуму, поширення портативних радіоприймачів і магнітофонів, нерідко включаються на велику гучність, захоплення гучного популярною музикою. Відзначено, що в містах кожні 5-10 років рівень шуму зростає на 5 дБ (децибел). Слід враховувати, що для віддалених предків людини шум представляв собою сигнал тривоги, вказував на можливість небезпеки.  При цьому швидко активізувалася симпатико-адреналової і серцево-судинна системи, газообмін і змінювалися і інші види обміну (підвищувався в крові рівень цукру, холестерину), готуючи організм до боротьби або втечі.  Хоча у сучасної людини ця функція слуху втратила таке практичне значення, "вегетативні реакції боротьби за існування" збереглися.  Так, навіть короткочасний шум у 60-90 дБ викликає збільшення секреції гормонів гіпофіза, стимулюючих вироблення багатьох інших гормонів, зокрема, катехоламінів (адреналіну та норадреналіну), посилюється робота серця, звужуються судини, підвищується артеріальний тиск (АТ).  При цьому зазначено, що найбільш виражене підвищення артеріального тиску відзначається у хворих на гіпертонію та осіб зі спадковою схильністю до неї.  Під впливом шуму порушується діяльність мозку: змінюється характер електроенцефалограми, знижується гострота сприйняття, розумова працездатність.  Відзначено погіршення травлення.  Відомо, що тривале перебування в галасливій обстановці веде до зниження слуху.  Залежно від індивідуальної чутливості люди по різному оцінюють шум як неприємний і який заважає їм.  При цьому цікавить слухача музика і мова навіть в 40-80 дБ можуть переноситися відносно легко.  Зазвичай слух сприймає коливання в межах 16-20000 Гц (коливань в секунду)

 Важливо підкреслити, що неприємні наслідки викликає не тільки надмірний шум у чутному діапазоні коливань: ультра-і інфразвук в несприймаємих слухом людини діапазонах (вище 20 тис. Гц і нижче 16Гц) також викликає нервове перенапруження, нездужання, запаморочення, зміна діяльності внутрішніх органів, особливо нервової та серцево-судинної систем.  Встановлено, що у жителів районів, розташованих поруч з великими міжнародними аеропортами, захворюваність на гіпертонію чітко вище, ніж у більш тихому районі того ж міста.  

При цих спостереженнях-відкриттях почали з'являтися методи цілеспрямованого впливу на людину.  Впливати на розум і поведінку людини можна різними шляхами, один з яких потребує спеціальної апаратури (технотронне прийоми, зомбування. . . ).  

Інфразвук в повсевденному оточенні.  

Дослідження з генерування інфразвуку і впливу його на людину розгорнулися у всіх країнах світу.  Посилаючись, наприклад, на матеріали Міжнародного колоквіуму по інфразвуку, що відбувся у Парижі в середині 70-х років.  Ці матеріали становили збірник обсягом близько 500 сторінок.  Почнемо з сумно екзотичних конфліктів, імовірно пов'язаних з інфразвуком.  Найвидатніший акустик Т. Тарноці доповів про загибель у гроті Бордаль (Верхня Угорщина) трьох туристів в умовах різкої зміни атмосферного тиску.  У поєднанні з вузьким і довгим вхідним коридором грот являв собою подобу низькочастотного резонатора, а це могло послужити причиною різкого збільшення коливань тиску інфразвуковий частоти.  Періодично спостерігалося поява судів- "летючих голандців" з мертвими на борту також іноді імовірно приписували потужним інфразвукових коливань, що виникають під час сильних штормів, тайфунів. Забезпечити б всі судна найпростішими інфразвуковими самописцями рівня, щоб можна було зіставити потім зміни самопочуття екіпажу із записаними коливаннями тиску повітряного середовища.

Поки ж фахівці з охорони навколишнього середовища обмежилися тим, що встановили, наприклад, приймачі інфразвуку у верхніх частинах "точкових" будівель і при цьому виявили наступне.  Під час сильних поривів вітру рівень інфразвукових коливань (частоти 0. 1 Гц) досягав на

1 2 3 4 5

Похожие работы