Историко-краеведческое исследование села Карпиловка

План

І. Вступ.  

1. Фізико-географічне положення.  

2. Мета дослідження.  

ІІ. Загальна частина.  

1. Історія досліджень населеного пункту.  

2. Історія населеного пункту за писемними джерелами.  

3. Походження назви поселення, його мікротопоміміка.

4. Характеристика пам’яток історії та культури.

5. Характеристика музейних збірок.

6. Герб поселення і його значення.

ІІІ. Висновки.

Література.  


І. Вступ

. . . Село - душа моя розрада,

Пракорінь мій, колиска й джерело!

Микола Дмитренко 

 

1
Фізико-географічне положення

Село Карпилівка знаходиться по ліву сторону траси Рівне – Луцьк, за 9 км від м. Рівне. Це село простяглося на досить велику територію. Карпилівка розташована на низовинній місцевості, з дуже красивою природою, тому що біля кожної оселі є сад. Також в селі є чудовий ліс, який є не лише прибутковою базою для села, але й прекрасним місцем відпочинку. Простягається майже через все село річка, яка має назву Устя. Вода в ній чиста і прозора. Взагалі фізико-географічне положення Карпилівки позитивно впливає на сільське господарство. Взагалі письменник О. Костюк описує Карпилівку так: „Три пагорби облямовує помережена джерельними струмками низовина із колись буйнотравними заплавними луками. А далі -гайки, чагарі ярів і польових доріг, що впираються у бовваніючий на горизонті лісовий масив. І ниви, ниви з етимологічне застиглими, не завжди зрозумілими сьогочас­ному селянинові назвами в урочи­щах Студійки й Посесія, Королів і Полуволоки, Голодраївка, Помірки, Загребля тощо”. Взагалі про мальовничість цього краю і його вдале фізико-географічне положення можна говорити довго і багато.  

2. Мета дослідження

Метою дослідження цієї роботи є те, що кожна людина має знати історію свого населеного пункту, де вона народилася і проживає. Я вважаю, що незнання рідного краю – це незнання самого себе. Адже це найголовніше і найперше, що має знати людина. Досліджуючи цю тему, я можу бути більш обізнаною в історичному краєзнавстві, і згодом читаючи мою працю збагатити свої знання зможуть інші люди. Це дуже важливо, щоб своєю працею і дослідженням, закликати до вивчення інших.

ІІ. Загальна частина

1. Історія досліджень населеного пункту

Чимало славних імен діячів науки, мистецтва, дослідників Волині введено в енциклопедичні довідники, щоб ознайомити з ними сучасників. Подвижництву їх у нашім краю присвячувалися окремі сторінки публікацій, монографій, організовувалися конференції. Останнім часом прізвищами персоналій зарясніли окремі монографії, в яких проливається світло на волинське краєзнавство. Але ряд постатей, які прислужилися науці, літературі, мистецтву, потребують реального слова, щоб повернути їх із забуття до безсмертя, бо вони наполегливою працею дбали як про уковічнення історії України, так і збереження матеріальної і духовної спадщини  волинського краю [2, с. 3]. В основному дослідженням нашого населеного пункту займаються наші односельчани. Безпосередньо великий вклад у дослідження села Карпилівка зробив вчитель карпилівської школи

1 2 3 4 5 6 7 8 9