Неформальные организации

План
Вступ
Поняття неформалів. "Неформали, хто вони?"
а) Екстернальна культура
б) Символіка
в) Основні ознаки неформалів
Висновок

ВСТУП
Чому я узяв цю тему?
Я узяв цю тему тому що ця тема досить близька мені. Адже неформали це в основному молодь. А я сам відношуся до цієї категорії. Я спробую викласти суть неформалів, їх поняття, цілі які вони переслідують, їх прагнення, ідеологію і т. д.
Але якщо можна так виразитися, видів неформалів існує велика кількість (панки, металісти, хіппі, системщики і т. д. ) ці види як правило складає молодь.
Крім того я вважаю що ця тема "неформалів" дуже актуальна в наші дні, вона завжди була актуальна. Неформальні об'єднання по суті ціла система, це дуже своєрідна соціальна освіта. Його не можна назвати групою, це, скоріше соціальне середовище, круг спілкування, конгломерат груп або навіть їх ієрархія. Де існує яскраве ділення на "своїх" і "чужих". Простіше кажучи це держава в державі вимагає дуже глибокого вивчення.
Цілі і завдання:
Я не ставлю своїм завданням детальний аналіз діяльності кожного об'єднання - такий аналіз повинен бути предметом спеціальних досліджень.
Цю роботу можна порівняти з фотографією яхт на морі зробленою з берега: можна побачити їх контури, загальну кількість, положення по відношенню один до одного, визначити вірогідні напрями руху в найближчому майбутньому - і не більше. Розглядаючи неформальні об'єднання, я спробую визначити роль і місце самодіяльних суспільних формувань в житті країни в даний час і найближчі перспективи їх розвитку з урахуванням можливих альтернативних варіантів. Сьогодні не дивлячись на активну діяльність неформальних об'єднань, відомо про них не так багато. Окремі публікації в пресі не дозволяють отримати цілісну картину, а іноді дають спотворені уявлення про ті або інші формування, оскільки розглядають, як правило, лише оду якусь сторону їх діяльності.
Відносно неформальних об'єднань склався найгостріший дефіцит – дефіцит інформації. Моєю метою частково є хоч би часткове видалення цього дефіциту.

1). ПОНЯТТЯ "НЕФОРМАЛИ". "НЕФОРМАЛИ" - ХТО ВОНИ ?
Поняття "неформали", "неформали" - хто вони ? Відповіді на ці питання неоднозначні, як неоднозначні і неоднорідні самі неформальні об'єднання. До того ж, бурхливе політичне життя примушує змінюватися самодіяльні формування, причому ці зміни часто стосуються не тільки форм і методів їх діяльності, але і проголошуваний цілей. ФОРМАЛЬНОЮ зазвичай називають соціальну групу, що володіє юридичним статусом, є частиною соціального інституту, організації, де положення окремих членів строго регламентоване офіційними правилами і законами

А неформальні організації і об'єднання нічого цього не мають.
НЕФОРМАЛЬНІ ОБ'ЄДНАННЯ - це явище масове. Ради яких тільки інтересів не об'єднуються люди і діти, підлітки і молодь, дорослі і навіть убілені сивиною люди похилого віку ? Число таких об'єднань вимірюється десятками тисяч, а кількість їх учасників - мільйонами. Залежно від того, які інтереси людей покладені в основу об'єднання, виникають і різні типи об'єднань. Останнім часом в крупних містах країни, шукаючи можливості реалізації своїх потреб, і не завжди знаходячи їх в рамках існуючих організацій, молодь стала об'єднуватися в так звані "неформальні" угрупування, які було б правильніше назвати "самодіяльними любительськими об'єднаннями молоді". Відношення до них неоднозначне. Залежно від спрямованості вони можуть бути як доповненням організованих колективів, так і їх антиподами. Члени самодіяльних об'єднань борються за збереження навколишнього середовища від забруднення і знищення, рятують пам'ятники культури, безоплатно допомагають реставрувати їх, піклуються про інвалідів і старезних людей, по своєму борються з корупцією. Стихійно виникаючі молодіжні групи іменують те неформальними
то любительськими, то самодіяльними. На мій погляд, найбільш адекватним представляється термін "самодіяльний рух". І ось чому : по-перше, всі вони формуються на принципі добровільності і є організаційно самостійними; по-друге, в більшості своїй вони зайняті якимсь певним видом діяльності з розрахунку на реальну віддачу. От чому що уживався спочатку термін "неформали" є не зовсім точним і може бути використаний тільки щодо таких груп і об'єднань, як "Хіппі", "Панки", "Металісти" та інші інші угрупування. Їм характерний, найчастіше, спонтанний, неорганізований, нестабільний характер.
"Любителями" ж за традицією називають людей, що присвятили себе творчості в непрофесійній формі, будь то сценічне або образотворче мистецтво, колекціонування, винахідництво, суспільна діяльність. Тому термін "самодіяльні організації" по відношенню до таких об'єднань представляється більш оптимальним і може бути віднесений до всіх видів і напрямів молодіжній активності. Кажучи про самодіяльні об'єднання і їх взаємний зв'язок з державними і суспільними інститутами, необхідно відзначити три ситуації по їх значущості :
1. Співпраця.
2. Опонування і критика.
3. Опозиція і боротьба.
Все ці три функції органічно взаємозв'язані і не можуть бути штучно відмінені.
Таким чином, я думаю, що ми вже небагато розібралися з питанням : " Хто такі "НЕФОРМАЛИ" ? Хоча це досить коротке пояснення даного поняття, все ж таки я думаю, що суть більш менш ясна. Можна сказати
ще коротшим визначенням, яке постараюся сформулювати сам: "НЕФОРМАЛИ" - це група людей, яка виникла за чиєю-небудь ініціативою або спонтанно для досягнення якої-небудь мети людьми із загальними інтересами і потребами.
Може бути моє визначення не зовсім повне і точне. Я просто спробував виразиться стисло.

1 2 3 4 5 6