Основы институционализма Р.Коуза

Зміст 

Вступ.

  1. Трансакційні витрати.
  2. Поняття і види трансакцій.
  3. Трансакційні витрати і їх види.
  4. Рональд Коуз
  5. Теорема Коуза

Висновок.

Список літератури.

 

Вступ

У минулому економічна теорія страждала тому, що не могла виразно сформулювати свої передумови. Розвиваючи теорію, економісти часто ухилялися від дослідження основ, на яких вона споруджувалася. Але таке дослідження істотне не тільки для запобігання помилкових тлумачень і непотрібних суперечок, що виникають при недостатньому знанні початкових установок теорії, але також через крайню значущість для економічної теорії розумної думки при виборі між наборами теоретичних передумов, що змагаються.

Навряд чи не центральним розділом мікроекономічної теорії є теорія фірми, яка збагатила економічну науку концепцією трансакційних витрат. Використовування саме цієї концепції для дослідження економічних процесів в даний час представляється вельми плідним. Саме можливість зниження трансакційних витрат робить ефективною заміну ринкового обміну внутрішньою організацією, ніж і пояснюється існування фірм.

 

1. Трансакційні витрати (витрати)

Теорія трансакційних витрат є складовою частиною нового напряму в сучасній економічній науці - неоінституціоналізму. Її розробка в першу чергу пов'язана з іменами двох економістів - Р. Коуза і О. Уїльямсона

Базовою одиницею аналізу в теорії трансакційних витрат признається акт економічної взаємодії, операція, трансакція. Категорія трансакції розуміється гранично широко і використовується для позначення обміну як товарами, так і юридичними зобов'язаннями, операцій як короткострокового, так і довготривалого характеру, що вимагають як детального документального оформлення, так і припускаючих просте взаєморозуміння сторін. Витрати і втрати, якими може супроводжуватися така взаємодія, одержали назву трансакційних витрат.

Трансакційні витрати - центральна пояснююча категорія всього неоінституціонального аналізу. Ортодоксальна неокласична теорія розглядала ринок як досконалий механізм, де немає необхідності враховувати витрати по обслуговуванню операцій. Ключове значення для роботи економічної системи трансакційних витрат було усвідомлено завдяки статті Р. Коуза "Природа фірми" (1937 р. ). Він показав, що при кожній операції необхідно проводити переговори, здійснювати нагляд, встановлювати взаємозв'язки, усувати розбіжності.

Спочатку трансакційні витрати були визначені Р. Коузом як "витрати користування ринковим механізмом". Пізніше це поняття придбало більш широке значення. Воно стало позначати будь-які види витрат, супроводжуючих взаємодію економічних агентів незалежно від того, де воно протікає - на ринку або усередині організацій, оскільки ділова співпраця в рамках ієрархічних структур (таких як фірми) також не вільна від тертя і втрат. За визначенням, що завоювало найбільше визнання, До. Далмана, транзакційні витрати включають витрати збору і переробки інформації, проведення переговорів і ухвалення рішень, контролю за дотриманням контрактів і примушення до їх виконання. Введення в науковий оборот ідеї позитивних трансакційних витрат з'явилося крупним теоретичним досягненням.

1 2 3 4 5 6

Похожие работы