Афіни - батьківщина демократії

ЗМІСТ

Вступ 

Наближення демократії

Солон – аристократ, поет і революціонер

Демократичні реформи 

Висновок

Список літератури    

    

Вступ

Стародавні греки були абсолютно таким же народом, як і всякий інший народ того часу. Цивілізація Еллади з'явилася під впливом сприятливих обставин, а розвинулася завдяки винаходам, повсякденній праці і потребам грецького народу.

  Найголовніший винахід стародавніх греків – це алфавіт. Завдяки алфавіту зі всіх зі всіх стародавніх народів, саме греки здаються нам найближчими, майже сучасниками. Ми захоплюємося їх досягненнями, їх культурою, але забуваємо, що це був дуже жорстокий народ

  Приведу декілька прикладів:

• У всіх грецьких містах (окрім Фів) отець сімейства мав право позбавлятися від своїх дітей при їх народженні як йому заманеться. Звичайна деталь еллінського пейзажу того часу – новонароджені діти, кинуті на узбіччях дороги, іноді на ступенях храмів.

• У всіх містах Еллади (окрім Афін) голова сім'ї міг продавати своїх дітей, що підросли, работоргівцям. У багатих сім'ях цим правом користувалися широко – щоб не дробити майно роду. Бідняків віддавали, до того ж позбавлялися від зайвого рота.

• У ранок битви при Саламіне, головнокомандуючий Фемістокл, щоб схилити на свою сторону успіх в боротьбі, приніс в жертву богові Діонісу-пожірателю-сирого-мяса трьох чоловік. Це були три полонені хлопці незвичайної краси, в прекрасному одязі, обвішаному золотими прикрасами, рідні племінники персидського царя. Головнокомандуючий задушив їх власноручно на флагманському кораблі, на вигляді всього флоту.

  Тільки цей жорстокий і хоробрий народ міг винайти систему правління, названу демократією.

  Всякий винахід з'являється тільки тоді, коли в нім з'являється справжня потреба. Лук був винайдений тоді, коли неможливо почало підкрадатися до здобичі на відстань кидка дротика

Так і Афінам VIII століття до н. е. необхідно було вирішити задачу – як жити далі. Грекам знадобилися близько двох століть, щоб вирішити цю задачу. В результаті вони прийшли до демократії.

Наближення демократії

  «Демократія» означає «владу народу». Але про який народ йде мова?

  Населення полісів складалося з двох категорій громадян.

  Були евпатриди – «благородні», нащадки перших поселенців країни. Ці благородні, вони ж і багаті, обробляли землю самі з членами свого роду, але земля, поділена між родичами, не могла перейти до іншої сім'ї ні в дар, ні за допомогою купівлі-продажу або як придане. «Власність повинна залишатися в сім'ї».

  Тільки евпатриди, горді своїм походженням, могли обіймати суспільні посади, вони ставали «царями», суддями, воєначальниками. Тільки вони зверталися від імені громадян свого міста до богів, здійснювали жертвопринесення. До цієї знаті, евпатриди, належали в Афінах і в Аттиці п'ятдесят родів.

  Але окрім євпатриди, в полісах жив багато народу – дрібні селяни, що володіли лише хатиною і примітивними знаряддями, щоб абияк дряпати землю на своїх клаптиках полів, що ліпилися по крутих схилах.

  Цей

1 2 3 4 5 6 7