Агротехніка однорічних рослин

Агротехніка однорічних рослин

Багато цінних для озеленення видів однорічників характеризуються тривалим вегетаційним періодом. При висіванні у відкритий ґрунт вони зацвітають дуже пізно або зовсім не цвітуть. Тому попередньо вирощують розсаду, для чого проводять ранній висів насіння в миски, ящики, парники.

Дуже дрібне та дрібне насіння висівають в ящики, заповнені земляною сумішшю, що складається з листової та перегнійної землі, піску, взятих у рівних співвідношеннях. Для посіву середнього і крупного насіння використовують земляну суміш з двох частин дернової і по одній частині перегнійної, листової землі і піску. Посіви необхідно регулярно поливати і провітрювати. Середня температура для пророщування насіння від 15 до 20-25°С.

Пікіровка, або розсаджування сіянців, - необхідний агротехнічний прийом для одержання високоякісної розсади. Найчастіше її проводять в стадії розвитку у сіянців 1-2 нинішніх листочків, рідше - у фазі сім’ядолей. Пікірують в ящики, парники або грядки відкритого ґрунту (пізні посіви). Для пікіровки використовують земляну суміш з двох частин дернової та перегнійної землі, однієї частини піску. Склад суміші може змінюватися в залежності від виду культури, що вирощується.

Сіянці розсаджують під маркер або пікірувальний пакілець у шаховому порядку. При цьому корінь вкорочують на 1/3 його довжини. Стежать, щоб сіянець не був загублений при посадці, а корені добре розправлені та не загинались догори. Відстань між рослинами залежить від способу вирощування і культури: в ящиках - 1-5 см, в парниках - 4-6 см, на грядках відкритого ґрунту - 10-15-20 см. Пікірують в основному один-два, рідше - три рази. При кожній наступній пікіровці відстань між рослинами збільшують.

Розпікіровані рослини поливають лійкою з дрібним ситечком, прорихлюють ґрунт, знищують бур’яни, що з'являються

Розсаду, що вирощується в ящиках, до висадки у відкритий ґрунт тримають у парниках. Вирощені в закритому ґрунті однорічні рослини, як правило, дуже тендітні, і перед посадкою на постійне місце їх необхідно закалювати.

Закалювання дає можливість рослинам пристосуватися до росту в умовах відкритого ґрунту. Воно полягає в провітрюванні культиваційних приміщень, зниженні в них температури, збільшенні прямого світла. Проводиться закалювання поступово. Спочатку парники незначно відкривають на короткий час вдень. При температурі зовнішнього повітря 14-16°С їх відкривають наполовину, а пізніше - повністю на весь день. За декілька днів до висадки розсаду залишають відкритою на всю ніч.

Оранка проводиться на глибину біля 20-25 см. При влаштуванні квітників ґрунт перекопують вручну з вивертом пласту глибиною 18-25 см. Під оранку вносять основне добриво в кількості 30-50 т/га перегною або торфо-перегнійного компосту в поєднанні з азотними, фосфорними та калійними добривами в розрахунку 60 кг/га поживних речовин на 1га.

Для нормального розвитку більшості квіткових рослин потрібен нейтральний або слабокислий ґрунт, тому вносять нейтралізуючі речовини (наприклад, вапно). Терміни весняної оранки ґрунту зумовлюються фізичною спілістю ґрунту, вологоємність якого складає 60-80%. На легких піщаних і супіщаних ґрунтах найбільш раціонально вносити мінеральні добрива (особливо легкорухомі нітратні форми азоту) при весняному обробітку ґрунту.

Посадка. Розсаду холодостійких видів рослин висаджують у кінці квітня - на початку травня, теплолюбних – на початку або в середині травня. Для успішного розвитку рослин у відкритому ґрунті важливо додержуватися певних умов при пересадці. Перед діставанням розсади з ящиків, горшків, парників її рясно поливають. З добре

1 2

Схожі роботи