Біологія, поширення, чисельних хутрових промислово- мисливських звірів України

План 

Вступ 

1. Роль хутрових звірів у житті людини; 

2. Роль хутрових звірів у житті лісу.  

3. Представники. Хутрові звірі.  

4. Поширення і іх чисельність.  

5. Висновок 

Список літератури 

 

Вступ 

 Розкопки відкритих і печерних поселенькам'яного віку показали, що первісні люди залишили нам на згадку загадковіархітектурні споруди з кісток мамонтів і незліченна безліч уламківкісток вбитих і з'їдених тварин. Принаймні п'ять з них - мамонт,первісна кінь, бізон, тур і печерний ведмідь - виявилися жертвами стародавніхплемен Євразії. Вигодував і одягнувши наших предків, ці звірі зникли з лиця Землі(Верещагін, 1986).  

 З розвитком цивілізації збільшувалися і удосконалювалися способи полювання на диких тварин. Поступово оформилисягрупи тварин, різні за своїм призначенням і ступенем важливості длялюдини. Так з'явилося поняття "хутрові звірі". Взагалі, хутрові звірі- це всі ті дикі і розводяться в неволі ссавці, з шкурок яких(хутра) виготовляють хутряні вироби. До них відносяться представники: (соболь, калан, видра, куниця, норка, лисиця, песець, ведмідь тощо),гризуни (білка, ондатра, водяна щур, бобер, нутрія та ін), зайцеподібні(заєць), комахоїдні (хохуля, кріт)

Багато хто з цих видівмешкають на Україні.  

 Роль хутрових звірів у житті людини.  

 З усього вищесказаного видно, що поділ на"хутрових" і "непушних" звірів чисто умовне, і формуєтьсявоно скоріше не за біологічними, а з екологічних міркувань, а саме, заступенем важливості хутра ссавців для людини. Одне це вже говорить прозначенні хутрових звірів для людини, і історія дає тому численніприклади. Наприклад, білка - дрібний лісовий звір - була в Російській Імперіїнайпершим об'єктом хутрового промислу і торгівлі, і вся освічена іупорядкована Європа одягалася в російський Біличі хутро. (Енциклопедія длядітей, 1995). У цьому прикладі йдеться про цілу статті доходу в економіцівеличезної держави, пов'язаної з хутровим промислом. У наш час він досягтаких масштабів, що багато видів в окремих місцеперебування були повністювинищені, а інші приручені і в даний час розводяться у звірофермах. Зараз ведеться активна робота щодо збереження чисельності хутрових звірів і поакліматизації рідкісних і особливо цінних видів у нових місцепроживання.  

Роль хутрових звірів у житті лісу.  

 Більшість хутрових звірів - це суто лісовітварини, і тому вони не можуть не впливати на стан лісовогоспільноти. Всі вони є консументами різного порядку, причому нерідкотрапляється, що кілька видів хутрових звірів є ланками одного харчовоїланцюга (наприклад, така ланцюг: кора дерев - заєць - лисиця). Багато хутрові звірі,особливо гризуни, при надмірному їх розмноження, можуть приноситизначної шкоди лісовому біотопу й дезорганізовувати лісовий біогеоценоз(наприклад, бобер своїми будівлями сприяє замулення і заболочування рік іструмків, заєць завдає істотної шкоди деревам, обгризаючи їх кору, ондатраактивно витісняє з вихідних місць існування більш еволюційно стару і меншепристосованої до сучасних умов конкурує з нею хохуля і т. п. ). Само собою зрозуміло, що далеко не завжди хутрові звірі грають сутонегативну роль в житті лісового спільноти. Ті ж самі гризуни через їхнадзвичайної плодючості і великої чисельності є основною їжею длякуди більш цінних хутрових соболя, куниці, норки, тхора, лисиці, песця та ін; взначною мірою вони є лімітуючим фактором для їх розповсюдження. Дрібні гризуни

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні