Декоративне фарбування волосся

ЗМІСТ

1. Вступ. 2

2. Опис підготовки робочого місця і утримання його під час роботи. 3

3. Опис технолошічного процесу виконання роботи. 5

4. Устаткування: інструменти та приладдя, що застосовують при виконанні даної роботи  9

5. Фарбування волосся. 12

5. 1 Фарбування волосся відбілюючими барвниками. 14

5. 2 Фарбування рослинними барвниками. 16

6. Техніка безпеки при виконанні даної роботи. 18

Список використаної літератури. 19

1. ВСТУП

Фарбування волосся виконувалось ще з давніх-давен, але в давньому столітті засоби використовувались більше в декоративних цілях. На початку 20-х років з’явились перші хімічні барвники. Вони вимагали дуже обережного використовування, бо мали в своєму складі отруйні речовини. Пізніше з’явились крім хімічних, ще і фізичні барвники, які не руйнують структуру волосся.

Для більшості з нас велике значення має, те перше враження, яке ми призведемо на оточуючих нас людей. У кожного з нас  свій неповторний імідж і непогано вийти показати себе з найкращої сторони. В створенні індивідуальності зовнішнього образу, велику роль грає колір волосся

Він багато в чому доповнює присущій людині  стиль котрий відповідає зовнішності, манерам.

Майстерство перукаря заключається в тому, щоб фарбування було виконано ідеально, зі смаком, доповнювало загальний  вигляд, було стійким до зовнішнього середовища.

2. ОПИС ПІДГОТОВКИ РОБОЧОГО МІСЦЯ І УТРИМАННЯ ЙОГО ПІД ЧАС РОБОТИ

Робоче місце перукаря обладнується туалетним столом та кріслом. Перукарське крісло повинно мати напівмяке сидіння зі спинкою та підлокотниками. Оббивку з водонепроникного матеріалу та вільно обертаючогося навколо вертикальної осі.  

Розташування туалетних столів та крісел в робочому залі перукарні може бути довільним, в залежності від площі приміщення і його форми. Туалетні столи розміщуються повздовж стіни або в центрі залу. Можливо їх групувати по два, три і так далі. Головна умова, яка повинна дотримуватися при розміщенні обладнання – дотримання встановленої відстанні між кріслами. Рахується, що робоча зона перукаря не повинна бути віддалена від вертикальної осі крісла більше ніж на 90 см. Виходячи  з цього мінімальна відстань між осями двох крісел – 180 см.

При розміщенні в приміщенні перукарні туалетних столів та крісел на кожне робоче місце перукаря по санітарним нормам відводиться не менше 4. 5 м2 площі.

На робочому столі необхідно розмістити в певній послідовності ( з права на ліво ) предмети туалету: спиртовку, ватницю, банку з дизенфікуючим розчином, пудреницю, порошочницю, флакон з перикиссю водороду іт. д. При цьому слід керуватися основним правилом – чим частіше використовується в роботі даний предмет, тим блище до майстра він має знаходитись. Це дасть змогу перукарю скоротити до мінімума кількість рухів і, відповідно, зменшити втомлюватись.

Майстер зобовязаний дотримувати в чистоті своє робоче місце і предмети туалету. По закінченню робочого дня туалетний стіл і всі принадлежності необхідно протирати 0. 5 % - ним розчином хлороміна.

Перукар зобовязаний виконувати правила особистої гігієни, щоб не стати розповсюджувачем захворювань. Перед обслуговуванням кожного клієнта він зобоязаний ретельно вимити руки з милом, звертати особливу увагу на ділянки шкіри, де може накопичуватися забруднення ( складки шкіри, під нігтями, та інші ).

Для дезинфекції перукарських та санітирних приміщень - використовується хлорний розчин. Обробка виконується вологою

1 2 3 4 5 6 7