Екологічний стан Волинської області

План

1. Географічне положення. Кліматичні умови

2. Рослинний і тваринний світ

3. Екологічні небезпечні підприємства

4. Пропозиції покращення екологічного стану області

 

 

1. Географічне положення. Кліматичні умови

Волинська область утворена 4 грудня 1939 р. Її площа складає 20,2 тис. кв. км (3,3% від території України). Чисельність населення - 1063,9 тис. людина (2,1% населення України), зокрема міське - 554,4 тис. людина (52,1%), сільське - 509,5 тис. людина (47,9%). Щільність населення - 52,9 чіл. на кв. км.

Область розташована на північному заході країни. На півночі граничить з Брестською областю Білорусії, на сході - з Рівненською областю, на півдні - з Львівською областю, а на заході проходить державний кордон з Польщею.

Адміністративно-територіальний устрій області: 16 адміністративних районів, 11 міст, зокрема 4 міста обласного підпорядкування (Луцьк, Владімір-Волинській, Ковель, Нововолинськ), 22 селища міського типа, 1053 сільських населених пунктів.

Адміністративний центр - місто Луцьк - вперше згадується в літописах в 1085 році, містом є з 1795 року. Населення налічує 217,9 тис. людина.

Волинська область ділиться на три зони північнополіська, південнополіська і лісостепова. Північнополіська зона займає більше 75% території області. Особливістю цієї зони є плоска низовина, яка покрита лісами і болотами. Південнополіська і лісостепова зони знаходяться на Волинсько-подільській піднесеності. Мінерально-сировинний потенціал - вугілля, торф, сапропель, природний газ, карбонатні породи, проте більшість з них серйозного промислового значення не має.

Клімат області помірно континентальний з м'якою зимою і теплим вологим літом

Волинська область багата річками і озерами. Річки належать басейну Пріпяті і частково Західному Бугу.  

У різний час Волинню називали різну територію. У Іпатьевськой літописі в 981 р. сказано, що земля дулибів-волинян входить в Київську Русь. Християнство тут було встановлено в IX сторіччі. Починають розвиватися міста краю. Першим волинським князем був Всеволод Володимирович (988 р. ). З 1157 р. Волинь відділяється від Києва в самостійне князівство і поступово переходить під Літову. Згідно Люблінської унії 1569 р. , що об'єднала Польщу і Велике князівство Литовське в Мову Посполіту, створюється Волинське воєводство. За Андруссовському договором 1667 р. вся правобережна Україна, у тому числі і волинські землі, залишилася у складі Мови Посполитої. У черговий переділ Польщі в 1793 р. частина Східної Волині перейшла до Російської Bмперии, в 1875 р. , після третього розділу, вся Західна Волинь відійшла до Росії. Була створена Волинська губернія. Друга половина минулого століття характеризується розвитком на цих землях промисловості, створенням підприємств. З травня 1919 р. край окупований поляками, за Ризьким договором 1921 р. територія відходжує Польщі на 20 років. Створюється Волинське воєводство з центром в Луцьку. 4 грудня 1939 р. створена Волинська область. Основний промисловий розвиток типово аграрній Волині доводиться на 70-80-і рр. , коли тут будуються промислові гіганти (по місцевих масштабах), що працюють на весь Союз: Луцький автомобільний завод, картонно-руберойдовий завод, "Синтетика", текстильний комбінат, радіозавод.

За останнє десятиліття населення області дещо збільшилася, на відміну від більшості інших регіонів України. Демографічна ситуація на

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні