Етапи процесу аудиту та їх коротка характеристика
Зміст
Вступ.
1. Етапи процесу аудиту та їх коротка характеристика.
1. 1. Ревізія як одна з форм фінансово-господарського контролю, її види та характеристика.
2. Програма аудиту короткострокових кредитів банку.
Висновки.
Список використаної літератури.
Вступ
Ринкові реформи в Україні нерозривно пов’язані зі змінами в системі управління економічними відносинами, як в окремих господарських об’єктах так і в суспільстві в цілому, що викликало помітні зміни в аудиторській діяльності, яка залежить вже не тільки від результатів праці аудитора, а й від ефективності стратегїї здійснення аудиторського процесу.
Ринкова економіка висуває нові завдання у сфері контролю, від правильного вирішення яких залежать його подальший розвиток і удосконалення
Мета самостійної роботи:
- розкрити сутність економічної категорії – стратегії аудиту, їх характеристику;
- проаналізувати проаналізувати етапи процесу аудиту та їх характеристику;
- скласти програму аудиту короткострокових кредитів банку;
- провести аудиторську перевірку фінансової звітності ТзОВ фірми «Західбудкомплект».
Основне завдання аудиторських служб — перевірка дотримання законодавства, що регулює фінансово-господарську діяльність підприємств, ведення бухгалтерського фінансового обліку, складання фінансової звітності та забезпечення державних органів і власників інформацією про фінансовий стан суб'єкта підприємницької діяльності.
Глибина і спосіб дослідження залежать від складності форми і методики обліку, а також від того, якою мірою аудитор може покладатися на дані внутрішнього контролю. Аудитору слід оцінити вплив змін у законодавстві на організацію і методику обліку, на аналіз звітів, визначити рівень роботи внутрішніх аудиторів.
1. Етапи процесу аудиту та їх коротка характеристика
Аудит – це незалежна перевірка публічної (оприлюдненої) бухгалтерської звітності первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання з метою визначення достовірності обліку його повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам.
Процес аудиту важливо організувати в певному порядку виконання робіт. Доцільно здійснювати аудит поетапно у такій послідовності.
СТАДІЇ (ЕТАПИ) АУДИТУ:
— Попереднє обстеження діяльності клієнта
— Складання плану аудиту
— Перевірка системи обліку і внутрішнього контролю
— Аналітична перевірка фінансової інформації
— Вибіркове обстеження - одержання аудиторських свідчень
— Заключний огляд фінансової звітності
— Підготовка аудиторського звіту
Після призначення аудитора для проведення аудиту в конкретному підприємстві від здійснює попереднє обстеження діяльності клієнта з таких питань: сфера діяльності, спеціалізація виробництва, попит на продукцію клієнта, особливості економіки галузі, стратегія діяльності, наявність справ у суді, претензії різних організацій і підприємств. Потрібно вивчити звітність підприємства за попередній рік, проаналізувати зміни в поточному році порівняно з минулим по виробництву валової продукції, її собівартості та інших показників; які нові види продукції почали вироблятися, чи користується вона попитом, які тут виникли проблеми. На цьому етапі в загальних рисах вивчається стан обліку і внутрішньогосподарського контролю, зміни в обліковій політиці в порівнянні з минулим роком.
Планування