Фітнес

Фітнес - медики перекладають як відповідність здоров'ю. Що ж потрібне для повної відповідності здоров'ю і красі? Краса, молодість — ме­та косметології. Краса для фахівця — це молодість, пружність, еластичність шкіри обличчя, шиї, всього тіла. Цих якостей шкіри можна досягати косметичними процедурами, масажем, обгортан­нями, а також тренуванням м'язів.

Стан м'язової системи безпосередньо пов'язаний зі станом шкірного покриву. Якщо шкіра не в тонусі, то вона стає в'ялою, утворюються складки — зморшки. Нефункціонуючі, неробочі, нетреновані м'язи обвисають. М'язи, скорочуючись, перекачують великий об'єм крові, що несе поживні речовини, стимулюють об­мінні процеси. Фахівцю необхідно знати механіку скорочення м'язів частин тіла, що його цікавлять, — від цього залежить відновлювальний ефект.

Отже, за допомогою роботи м'язів можна цілеспрямовано впливати на функціональний стан організму. Існує п'ять основних типів впливу: тонізуючий, заспокійливий, трофічний, енерготропний, нормалізуючий. Варто звернути увагу на енерготропний ефект і підвищення працездатності нервово-м'язового апарата. Конкретно у м'язах це виражається активізацією біоенергетики, поліпшенням обміну речовин, підвищенням утворення ацетилхолі­ну, що спричинює прискорення передачі нервового збудження на м'язові волокна, підвищенням утворення гістаміну, який розши­рює судини м'язів. При цьому поліпшується циркуляція крові.

Ступінь насиченості шкіри кров'ю дуже великий, у ній може депонуватися до третини всієї крові організму. Скорочуючись, м'язи впливають на колагенові та еластинові волокна шкіри, на потові і сальні залози, на кровоносні і лімфатичні судини, а та­кож на нервові волокна.

Отже, вплив роботи м'язів полягає в наступному:

1. Через складну систему взаємодії шкіри, м'язів, нервів і нер­вових закінчень йде передача імпульсів у ЦНС, що визначає відпо­відну реакцію шкіри, організму в цілому й окремих його органів.

2.   Робота м'язів поліпшує постачання шкіри кров'ю й діяль­ність сальних і потових залоз.

3

  Поліпшується кровопостачання нервових центрів і перифе­ричних нервових закінчень. Підвищується збудливість і провід­ність нервових імпульсів. Знижується втома. Поліпшується на­стрій.

4.   Підвищується температура ділянок шкіри біля працюючих м'язів, а отже, прискорюються обмінні й ферментні процеси, під­вищується тонус. Шкіра стає рожевою і пружною через посиле­ний кровообіг.   Зростає опірність механічним і температурним впливам; прискорюється рух лімфи у лімфатичних судинах й усу­ваються застійні явища у венах. Ці процеси відбуваються не тіль­ки в судинах, що знаходяться в робочій ділянці, а й у розміщених поруч. Така дренажна дія пояснюється зниженням тиску в суди­нах м'язової тканини. Підвищується шкірно-м'язовий тонус.

5. Робота м'язів впливає на зовнішній вигляд шкіри, роблячи її гладенькою й еластичною.

6.   Прискорення обміну речовин у шкірі позитивно впливає на загальний обмін речовин в організмі.

Як реанімувати нефункціональні ділянки шкіри? Як вийти з енергетичного дефіциту?

Існує декілька прийомів роботи з м'язами:

—  динамічна напруга;

—  статична напруга;

—  розтягування м'язів;

—  розслаблення.

Усе це розглянемо докладніше після вивчення м'язів обличчя і шиї.

У людини є 14 м'язів обличчя і 13 — шиї (див. додаток 1, 2).

1. Вправи для тонусу і регенерації м'язів навколо носа і ро­та. До

1 2 3 4