Фізична реабілітація при ішемічній хворобі серця

План

Вступ

Розділ І. Визначення хвороби та її клінічні симптоми

1. 1. Визначення хвороби

1. 2. Клінічні симптоми

Розділ ІІ. Фізична реабілітація при ішемічній хворобі серця

2. 1. Лікувальна фізична культура при ІХС

2. 2. Визначення толерантності до фізичного навантаження

2. 3. Основні задачі фізичного навантаження в профілактиці і лікуванні ІХС.

2. 4. Методики фізичної реабілітації хворих ІХС на санаторному етапі.

2. 5. Фізична реабілітація хворих ІV функціонального класу

2. 6. Принцип лікування і догляд за хворими

Розділ ІІІ. Основні курортні фактори, які застосовуються при захворюваннях серцево-судинної системи

Розділ ІV. Клініко-фізіологічне обґрунтування застосування засобів фізичної реабілітації фізичної реабілітації

Література

 

Вступ

При реєстрації високого рівня смертності від ішемічної хвороби серця (ІХС) в Україні поза стаціонарами відзначено низький рівень виявлення і діагностики гострих коронарних синдромів, а також порушень ритму серця. Так, структура смертності в країнах Євросоюзу значно відрізняється від такої в Україні: смертність від хвороб системи кровообігу (ХСК) у європейських країнах становить 27,7 %, тоді як в Україні -61,6 % (табл. 1).

За статистичними даними, в Україні основною причиною смерті у пацієнтів з ІХС, навіть працездатного віку, є так званий кардіосклероз. При цьому у структурі смертності частка смерті від ІХС в Україні у 4 рази більша, ніж у країнах Євросоюзу, у яких головними причинами смерті при ІХС є гострий інфаркт міокарда (ІМ) та раптова серцева (аритмічна) смерть (РСС), тромбоемболія легеневої артерії та серцева недостатність (СН) і, значно рідше, розрив аорти (В. М. Корнацький, 2005).

Частота виникнення РСС у різних країнах становить приблизно більше ніж 1 випадок на 1000 осіб на рік. У 83 % випадків її причинами є шлуночкові аритмії, у 17 % - брадіаритмії. Посмертна верифікація показала, що у 80 % випадків причиною РСС є ІХС, в 10-15 % - кардіоміопатії та запальні процеси у міокарді і у 5 % - вроджені патології (синдром подовженого інтервалу Q-T, синдром Бругада тощо).

Серцево-судинна система відіграє важливу роль в життєдіяльності організму, постачає всім тканинам і органам поживні речовини, виносить продукти обміну. Тому при захворюваннях апарату кровообігу порушується функціональна діяльність усього організму, знижується працездатність, наступає передчасна старість. СС захворювання є основною причиною інвалідності і смертності у більшості країн світу.

Виникненню захворювань сприяє ряд чинників зовнішнього і внутрішнього середовища: переїдання, вживання алкоголю, паління, гіпердинамія, фізичні і нервово-психічні перевантаження, інфекції, інтоксикації, спадковість, тощо.

Захворювання СС проявляються болем у ділянці серця, порушенням його ритму, серцебиттям, динамікою, набряками, синюхою (ціаноз). Вони супроводжуються недостатністю кровообігу різного ступеня.

СС захворювання лікують комплексно виключенням з медикаментозного лікування, дієтотерапії, відповідного рухового режиму, фізичної реабілітації. Засоби останньої – ЛФК, лікувальний масаж, фізіотерапія, працетерапія. Їх призначають як у лікарняний так і в після лікарняний період реабілітації. У реабілітаційних центрах, поліклінічному, санаторному та диспансерному етапах реабілітації можливе використання механічної терапії (тренажери).

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні