Флорида

Флорида

Флорида (Florida), штат на південному сході США, розміщений на півострові тієї ж назви; 152 тис. км2, 13,7 млн. мешканців, у тому числі до 10 тис. українців; адміністративний центр Таллагассі, головні міста: Маямі, Тампа; низовинний (на півдні болота); клімат тропічний морський. Туристично-відпочинковий регіон (пляж Маямі-Біч); інтенсивне вирощування цитрусових і овочів, тваринництво; харчова промисловість; видобуток фосфоритів; авіатранспорт.

Українські осередки в Маямі, Сент Пітерсбурґу, Апопка та ін.; українських католицьких парафій 2, православних — 1, закарпатських — 5. В Норт Порті збудовано український релігійно-культурний осередок св. Андрея.

Флорида, самий південний штат США, розташований, в основному, на півострові, що виступає в Атлантику, від Мексики відділений Мексиканською затокою; площа 152 тис. кв.км; столиця Таллахассі; міста Маямі, Тампа, Джексонвіль, населення 12937900 (1990), включаючи 15% небілого населення, 19% іспанського походження (в основному кубинців), один із самих швидкоростучих штатів; особливості: 50% покрито лісами, озера (включаючи Окехобі, площею 1 тис. кв. км); національний парк Еверглейдс (5 тис. кв. км), курорти, Космічний центр ім. Дж. Кеннеді на мисі Канаверал, тематичний парк Диснейленд і ін.; вирощуються цитрусові, баштанні, овочі, риба, устриці; виробляються фосфати, хімікати, електричне й електронне устаткування, літаки; Це великий банківський центр, у якому відмиваються гроші, отримані від транспортування наркотиків з Латинської Америки; відомі люди: Кріс Еверт, Джеймс Джонсон, Сідней Пойтер, Філіп Рендольф; історія: відкрита Поясом де Леоном і знаходилася під правлінням Іспанії з 1513 до переходу до Англії в 1763; була повернута Іспанії в 1783 і продана США в 1819, штатом стала в 1845.

Провідними секторами економіки Флориди (за вартістю валового продукту, в % від загального валового продукту Штату Флорида) є сільське і лісове господарство, рибальство і рибництво (20 %), торгівля (20 %),  фінанси (15 %), сфера послуг, у тому числі в області туризму (20 %), промисловість (15 %),  енергетика, транспорт і зв'язок (10%).

Економічний розвиток Штату в значній мірі визначається природними ресурсами і транспортною інфраструктурою  території.

Схожі роботи