Форми квіткових насаджень

При створенні квітника використовують різні форми квіткових насаджень.

Партер - парадний квітник, що знаходиться перед будівлею або на початку парку, сквера і т. д. В садово-парковому Мистецтві партер є декоративним пристроєм на горизонтальній площині в строго витриманому стилі квітково-декоративного оформлення, влаштовуване на майданчику біля входу в сквер, парк, сад, перед будівлею і що складається з декількох елементів (газонів, спеціально підібраних декоративно-листяних і квіткових рослин, доріжок, малих форм архітектури), об'єднаних і організованих квітковою композицією в єдине ціле.

У партерах переважають газони з клумбами і рабатками з яскравими і довго зберігаючими декоративність рослинами. У нього включають окремі екземпляри або невеликі групи трав'янистих рослин, кущів і рідко дерев.

Центральне плато партеру займає газон, на якому розміщують одну або декілька клумб різного розміру, басейн, вази, статуї і т. д. Якщо через партер проходять дороги, доріжки, алеї, то роблять це так, щоб вони природно вписувалися в стиль партеру.

Площу партеру планують відповідно до розмірів озеленюваного об'єкту. Гармонійне співвідношення партеру з озеленюваним об'єктом 1:1, 5, при цьому одиницею площі є озеленюваний об'єкт, а партер повинен займати площу, в 1,5 разу велику.

Клумби - частина квітника, форма квіткового насадження, яка має різні геометрично закінчені контури з більш менш однаковими розмірами в різних перпендикулярних напрямах, виконана з великим або меншим ухилом (нахилом) від центру (залежно від її типу). Іншими словами, клумба - фігурна квіткова грядка, що на всіх напрямках має більш менш однакові розміри. Клумби роблять з невеликим підвищенням над поверхнею оточення її газону або доріжки і засаджують декоративними рослинами. Зазвичай, їх влаштовують на тлі газону, а на відкритих площах краю облямовують дерном. Клумби, що розбиваються на газонах, одночасно можуть бути деталлю або центром квітника або займати центральне положення на партері.

За формою клумби бувають круглі, квадратні, прямокутні, овальні, зірчасті та ін

Розміри їх різноманітні: від 0,75 до 7 і навіть 20 м в діаметрі, але частіше 4-6 м. Поверхню клумб завжди роблять опуклою, з ухилом 5-10°. тобто на кожен метр радіусу поверхня підводиться на 5-10 см і більш. На опуклих клумбах дуже добре виглядають квіти і немає застою води. Вищі, або "ліпні", клумби незручні, оскільки від поливної води і дощу може походити змив грунту, і вони швидше пересихають. Найбільша висота клумб 50-80 см. Над газоном клумби височіють своєю бровкою на 8 -10 см, краї обкантовують дерном або засівають сумішшю газонних трав шириною 25-50см.

Залежно від того, до якої групи відносяться рослини, клумби ділять на наступні види.

1. Коврові. На них розміщують низькі, квітучі або декоративні для листя рослини різних забарвлень. Щоб підтримати рослини на однаковому рівні і зберегти чіткість ліній малюнка, їх періодично стрижать.

2. Квіткові. Засаджують в основному більшими квітучими рослинами з невеликим додаванням декоративно-листя, причому використовують як однорічників, так і багаторічників, не зимуючих і зимуючих у відкритому грунті. Однорічники, у свою чергу, ділять на змінні (із заміною рослин протягом вегетаційного періоду) і беззмінні. У змінних клумбах навесні переважно використовують низькі (до 20 см) рослини (віоли, незабудки,

1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні