Гігієна та санітарія виробництва

План

1. Вимоги гігієни до обладнання перукарень.  

2. Санітарні вимоги до робочого місця майстра перукаря.  

3. Санітарні вимоги до обробки, освітлення перукарень.  

4. Санітарні вимоги до роботи майстра, культури обслуговування.  

Використана література.   


1. Вимоги гігієни до обладнання перукарень

Дезинфекція - знищення мікробів різними способами. Виробляється хімічними і фізичними методами. До фізичного способу відноситься кип'ячення, яке проводять 10-15 хвилин з моменту закипання води. Металеві інструменти дезинфікують шляхом пропалювання. При цьому, ріжучу частину занурюють в спирт і проносять над полум'ям. До дезинфікуючих засобів відносять: хлорамін, формалін, спирт етиловий, карболова кислота, фенол. Вибір засобу і його концентрація залежать від матеріалу, з якого виготовлений інструмент і ряду інших умов.

Хлорамін - білий порошок з різким запахом, добре розчиняється у воді. Використовують 0,5 % водний розчин, який повинен знаходитися в спеціально судина на робочому столі. Міняється щодня. Дезинфікують інструменти з пластмаси, занурюючи в розчин на 10 - 15 хвилин.

Формалін - безбарвна, прозора рідина з різким специфічним запахом. Використовується у вигляді 4% водного розчину при дезинфекції кистей для гоління або фарбування.

Етиловий спирт - використовую тільки технічний 70% для дезинфекції металевих інструментів при приміщенні в розчин або протиранні ватяним тампоном

Після закінчення роботи спирт фільтрують. Замінюють кожні три дні.

Фенол (карболова кислота) - Кристалічна речовина з різким не приємним запахом. Використовують 5% водний розчин. При використовуванні здатний утворювати наліт на металевих частинах інструментів.

Основні вимоги до дезинфікуючих засобів. Повинні знищувати всі види мікробів. Не повинні псувати інструменти. Не повинні дратувати і офарблювати шкіру. Повинні мати не різкий запах.

Чоловічий перукар має для роботи наступні інструменти: бритву, ножиці, машинку для стрижки волосся, гребінку (гребінець), шкіряний і брезентовий ремені, оселок (камінь для правки бритв), пульверизатор, щипці для завивки волосся.

Перукарські ножиці повинні бути гострими, оскільки від їх гостроти залежить якість стрижки і її художнє виконання. Ножиці повинні мати ручки, що не гнуться, а кільця їх під час роботи не повинні знаходити один на одного.

Майстер для роботи має дві пари ножиць. Більш тонкі з них призначені для тушування і окантовки.

Точити ножиці слідує в спеціальних майстерних. Приймаючи їх від точильника, майстер перевіряє якість крапки. Дуже важливо звернути увагу на зовнішній вигляд і шліфовку. При поганій шліфовці на внутрішній стороні полотен залишаються борозенки, що закінчуються на вістря щербинами. Якщо по нігтю великого пальця лівої руки провести вістрям і він відчує нерівності, значить ножиці вигострені неправильно. Такими ножицями працювати не можна. Щоб перевірити гостроту вигострених ножиць треба перерізувати ними шматочок вати. Якщо вата не переріжиться і волокна її залишаться між кінцями ножиць, значить ножиці погано вигострені.

Ширина фаски після точки ножиць повинна бути однаковою по всій її довжині. Крім того, фаска не повинна бути широкою і крутою, інакше острижене волосся буде розлітатися в сторони, потрапляючи

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні