Гігієнічний догляд за дитиною

План

Гігієнічний догляд за дитиною

Очищення носових шляхів

Туалет очей

Підмивання дитини

Попрілості

Пролежні

Гігієнічні ванни

Техніка купання дитини першого року життя

Гарячі ванни

Ванни з перманганатом калію

Гірчичні ванни

Сольові ванни

Методика застосування гірчичників наступна

Приготування гірчичників у домашніх умовах

Гірчичні обгортання

Зігріваючі компреси

Компрес на вухо

Клізми

Методика здійснення клізми

Очисні клізми

Лікувальні клізми з лікарськими препаратами

Гіпертонічні клізми

Клізма по Огневу

Сифонні (промивні) клізми

Газовідвідна трубка 

 

Гігієнічний догляд за дитиною

У дітей першого року життя догляд за шкірою та слизовими оболонками займає провідне місце у профілактиці захворювань. У пологовому відділенні (пологовій залі) перший туалет шкіри проводиться після перев`язки пуповини та профілактики гонобленореї. Дитину купають у перекип`яченій воді (температура води +38) із доданням 5% розчину перманганату калію (вода має мати блідо-рожевий колір). Після купання дитину обережно просушують насухо стерильною пелюшкою та загортають у стерильні пелюшки. Після цього, дитина переноситься в палату новонароджених, де палатна дитяча медсестра проводить подальший туалет: за допомогою стерильного тампона, який змочується у стерильній олії (соняшниковій, персиковій, шипшиновій, вазеліновій тощо) надзвичайно обережно і ретельно знімає залишки первородної змазки. Повний туалет шкіри від первородної змазки у новонародженої дитини має бути закінчений до третього дня життя. Це зумовлено тим, що жир, який є складовою частиною змазки на 3-4-й день життя стає джерелом подразнення шкіри і може сприяти її інфікуванню.

Дитяча медсестра пологового відділення щоденно, протягом всього терміну перебування дитини у пологовому будинку, при кожному сповиванні (після підмивання дитини) обережно, але ретельно протирає пахвові, шийні та інші складки шкіри, місця за вушними раковинами та долоні дитини стерильною олією або цинк-ланоліновим кремом або дитячим кремом, вазеліновим кремом до якої іноді додається 70% спирт

Одночасно проводиться туалет пупкового залишку 70% спиртом, перманганатом калію, а при надмірних грануляціях - ляпісним олівцем.

Очищення носових шляхів

Під час ранкового туалету дитини, а також протягом всього дня, при необхідності, дитині проводиться туалет носових ходів. Ця процедура особливо необхідна при виділеннях з носу, зригуваннях у дитини тощо. Очищення носа проводиться за допомогою ватних джгутиків, які медперсонал робить перед проведенням процедури. Ватний джгутик перед туалетом змочується у вазеліновій олії, після чого обертаючими рухами вводиться у носовий хід на глибину 1-1,5 см. Не рекомендується використовувати сірники, палички та інші предмети із ватою (можливі травми слизових оболонок).

Туалет вушної раковини та ротової порожнини

Вушна раковина обробляється ватою, що змочена кип`яченою водою; обробка зовнішнього слухового проходу - за допомогою сухих ватних джгутиків.

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні