Глобальна екологічна безпека
Зміст
Вступ.
Інтеграція економічних і екологічних концепцій у стратегії глобального розвитку
Вплив глобальних трансформацій на розвиток системи міжнародної екологічної безпеки
Глобалізація та регіоналізація механізмів міжнародної екологічної безпеки.
Глобальна екологічна інтеграція і кооперування.
Вступ
Глобальний світовий дім «без стін» може виявитись нездатним забезпечити основні права людини для всіх людей світу. Саме в цьому головна проблема нової ери глобалізації. Чи має людство вихід з цього глухого кута? Очевидно, що має. Але при цьому потрібне головне — будувати глобальний світовий дім не від прибутку і долара, а від людини і для людей. Новий глобальний дім повинен стати духовним храмом, а не храмом матеріального перенасичення. Це єдина альтернатива людства, якщо воно вважає себе єдиною сім'єю в Космосі.
Світове людство, що пережило в XX столітті потрясіння двох світових воєн, холодну війну і загрозу ядерного апокаліпсису, екологічні катастрофи, вступає в нове тисячоліття, в еру глобалізації зі своїми старими соціальними хворобами, серед яких — бідність, безробіття, злочинність, тероризм, корупція, наркоманія, демографічні провали, СНІД-епідемії, неконтрольована міграція людей. Наростає їх руйнуюча сила. Людина втомилась від цих соціальних хвороб, які є результатом соціального і економічного нерівноправ'я, політичної, расової, національної і релігійно-міжконфесійної нетерпимості. Глобалізація соціальних і економічних проблем породила глобалізацію організованої злочинності.
Прагнучи ввести глобалізацію в позитивне русло і розглядаючи її як процес формування загальносвітових принципів життєвлаштування людини внаслідок стрімкого розвитку транснаціонального фінансово-інформаційного простору на основі новітніх високих технологій, ООН визначила декілька основних тенденцій, які впливають на криміналізацію людського співтовариства.
Перша — розвиток сучасної ліберальної демократії веде до загострення нових протиріч і до конфліктів між людьми на політичній, економічній, релігійній, етнічній і територіальній основі. Результат цих конфліктів — насильство над людьми. Вже сьогодні в світі 25 млн. біженців
Друга тенденція — пануючий з 70-х років економічний лібералізм призвів до поглиблення соціально-економічного розколу людей в національних суспільствах, у націях-державах. Національні і міжнародні олігархи захопили майже весь прибуток, зросла частка бідних прошарків населення, зросло безробіття, зубожіння, безпритульність дітей, алкоголізм, наркоманія, злочинність. За даними ООН, більше як 2 млрд. , людей в світі живуть в абсолютних злиднях. Це є глобальна людська бомба.
Третя тенденція — інтеграція світової економіки в глобальну веде до втечі капіталів із відсталих країн, до втечі кваліфікованої робочої сили і інтелекту націй у передові країни. Людські спільноти відсталих країн збіднюються, деградують, зростає вплив злочинних організацій. Криміналізується влада. Формуються олігархічні клани на базі корумпованого державного апарату з вузьким прошарком національних олігархів-бізнесменів і представників міжнародних фінансових організацій. Держави втрачають суверенітет, а громадяни — права людини. Вони опиняються в криміналізованому оточенні, яке набуває глобального характеру. Іде процес тіньовізації економіки. Народне підприємництво придушується. Економічна ініціатива, економічна свобода і економічна демократія стають пустими фразами. Іде небачена глобальна трансформація ринків робочої сили, яка переміщається з виробничої сфери в сферу обслуговування. Працівники втрачають зарплату, робочий час, профспілки втрачають можливості захищати їхні інтереси, втручатись у