Хромотерапія

Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором, ефективність якого науково доведена. Він заснований на тому, що світло, будучи електромагнітним випромінюванням, проникає через тканини і несе необхідну енергію. Всі кольори мають своє випромінювання, що несе ту або іншу інформацію. Дія відповідного кольору на певний внутрішній орган може бути цілюще. Хромотерапія застосовується для лікування не тільки фізичних, але і психічних захворювань і розладів. Цветоєрапія може бути як фізичною, так і суггестією.

Психологічно різні кольори діють на стан і внутрішній баланс кожної людини у будь-який момент: активності, релаксації, емоційній стабільності і ін. Тобто вони роблять прямий вплив, який може бути запрограмоване. Наукові дослідження останніх років показують, що фізично однаково впливають на всіх без виключення людей, незалежно від відношення конкретного індивідуума до якого-небудь з них. Властивості конкретних квітів чудово відомі, і використовуючи їх окремо або разом, можна досягти прекрасних результатів.  

Концепція кольору

Колір - це забарвлений світловий потік різної інтенсивності, а світло - це енергія. Учені встановили, що під дією певних квітів в організмі людини відбуваються фізіологічні зміни. Кольори можуть стимулювати, порушувати, пригнічувати, заспокоювати, підвищувати і пригнічувати апетит, створювати відчуття холоду або теплоти. Це явище називається «хромодинамікою». Стародавні цивілізації поклонялися сонцю - джерелу світла і кольору. Цветотерапія настроює наш біологічний годинник, відновлює імунну, статеву, ендокринну і нервову системи.

Психологія кольору

Як вже мовилося, різні кольори надають на нас різну дію. Наприклад, синій і блакитний знімають головний біль, червоний викликає підвищення тиску, проблеми з травленням знімає жовтий, зелений і синій. Жовтий також допомагає при лікуванні деяких психічних захворювань і розладів

Фіолетовий і пурпурний прийнято пов'язувати з головою і інтелектом; червоний - з серцем, а жовтий, синій і зелений - з травними органами.

Кольори теплої колірної гамми - жовтий, червоний і оранжевий - традиційно асоціюють з теплом, сонцем і вогнем, а синій, блакитний, зелений і фіолетовий - з прохолодою листя, морить і неба. Теплі кольори будять приємніші асоціації, ніж холодні. Важливу роль в хромотерапії грають наші суб'єктивні психологічні реакції. Основні кольори співвідносяться з тілом, інтелектом, емоціями і збереженням гармонії між ними.

Психологічні властивості цих одинадцяти основних квітів коротко описані нижчим. Кожен з них має як позитивні, так і негативні властивості. Звернете увагу, що ці властивості носять лише символічний характер.

Червоний символізує сміливість, відвагу, фізичну силу, активність, теплоту, енергію, стимуляцію, мужність і збудження. Негативні коннотації: виклик, агресія, насильство.

Синій - колір інтелекту. Він символізує розум, спілкування, довіру, спокій, борг, раціоналізм і логіку. Негативні коннотации: холодність, відсутність емоцій і закритість.

Жовтий - колір емоцій. Він використовується для позначення оптимізму, упевненості в собі, пошани, емоційної сили і творчих здібностей. Негативні характеристики жовтого: емоційна нестабільність, ірраціональність, страх, уразливість і тривога.

Зелений прийнято вважати кольором гармонії. Він вселяє гармонію, рівновага і символізує любов до природи і мир, проте разом з тим позначає застій і відсутність розвитку.

Фіолетовий - колір духовності, символізуючий духовний розвиток, здатність передбачення, розкіш, правду і достовірність.

1 2 3

Схожі роботи