Кольоротерапія

План

Вступ. 2

1. Огляд літератури. 3

1. 1. Колір з точки зору науки. 3

1. 2. Значення кольорів. 3

1. 2. 2. Вплив кольору на тіло. 8

1. 3. Види впливу кольору на людину. 13

1. 4. Вплив кольору на вегетативну нервову систему. 18

1. 5. Вплив кольору на центральну нервову систему і психічну діяльність людини  21

1. 6. Надання кольорових переваг. 22

1. 7. Колір та емоції людини. 30

1. 8. Колір і характер. 32

1. 9. Відношення до кольору у процесі мислення. 34

1. 10. Символіка кольору. 36

1. 11

Колір і його місце. 37

1. 12. Роль кольору у житті людини. 41

2. Експериментальна частина. 42

2. 1. Проблема та мета дослідження. 42

2. 2. Завдання дослідження. 42

2. 3. Спосіб збору інформації 42

3. Висновок. 45

Список використаної літератури: 47

Вступ

Все життя нас супроводжує колір. Ще в утробі матері ми сприймаємо червоно-рожеве свічення, в якому знаходимося. З самого народження кожного з нас оточують кольори, що виявляють вплив на організм, нервову систему та психіку людини об'єктивний, безпосередній вплив, налаштовуючи його в унісон з оточуючим світом.

Колір значно впливає на нас: притягує нас і до нас, змушує робити покупки та викликає різноманітні емоції. Зумовлює раптові почуття і навіть фізіологічні реакції, від припливу крові до почуття холоду.

Вплив кольору однаковий для всіх, незалежно від статусу, віку та рівня інтелекту. Але в той же час відношення до певного кольору може залежати від культурно-історичних традицій та обрядів, а також ефект від впливу певного кольору залежить від значення цього кольору і того, з чим він асоціюється у даної конкретної людини.

Мабуть, вам відомо, що кімнати пофарбовані в теплі, червоні відтінки потребують менше опалення, бо в них людям менш холодно.

Колір може навіть лікувати. Наприклад, біль знімають відтінки блакитного. А сил надає помаранчевий. Зелений заспокоює. Надарма ми так намагаємось хоча б не на довго вирватись із міста - ближче до природи і її зеленому кольору.

Також він дуже впливає на психіку людини, адже його люди навчилися сприймати набагато раніше, ніж мову, наприклад. Знання кольорової дії використовуються дизайнерами, а в давнину вплив кольору на психіку та, звичайно, на все життя, було важливою частиною фен-шуй - науки про організацію навколишнього середовища.

Врешті-решт колір може видавати нас з головою. По тому, яким кольорам ми надаємо перевагу, а які уникаємо, з якими кольорами асоціюємо певні почуття, емоції, людей ми можемо багато сказати про нас самих. В психології існує маса тестів, пов'язаних з кольором, а також цілий напрям - кольоротерапія.

1. Огляд літератури

1. 1. Колір з точки зору науки

В XVII столітті Ісаак

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Схожі роботи