Комплекс машин для тваринницьких ферм

План

 

  1. Механізація заготівлі й приготування кормів
  2. Механізація ферм ВРХ
  3. Механізація свиноферм
  4. Механізація вівцеферм
  5. Механізація птахоферм

Механізація виробничих процесів у тваринництві передбачає підвищення продуктивності та якості праці, інтенсифікацію галузі, підвищення культури і привабливості праці тваринників за рахунок впровадження машин, механізмів, обладнання тощо. Механізація виробничих процесів у тваринництві базується на використанні системи машин для комплексної механізації найбільш трудомістких процесів виробництва.

До системи машин для тваринництва входять технічні засоби, призначені для механізації виробничих процесів, пов'язаних з наступним: заготівлею, приготуванням, роздачею кормів; доїнням корів і овець та первинною переробкою молока, водозабезпеченням ферм, видаленням гною з приміщень і територій ферм, стрижкою овець, збором яєць та їх первинною обробкою тощо.

У даний час розроблені комплекси машин для механізації ферм великої рогатої худоби, свиней, овець, сільськогосподарських птахів тощо.

Як будівництво тваринницьких ферм, так і розробка машин і механізмів для тваринництва мають базуватися на дотримані стандартів. Стандарт передбачає не тільки рівень розвитку науки, практики і техніки сьогодення, але враховує і перспективи їх розвитку.

Наприклад, електрифікація тваринництва є одним із важливих заходів удосконалення технології виробництва, підвищення продуктивності праці тваринників і перетворення їх праці у різновидність індустріальної. Електроенергію використовують для оптимального освітлення і обігріву приміщень, для опромінення та іонізації повітря, для роботи двигунів та інших машин, для створення системи регульованого мікроклімату тощо.

У тваринництві широко використовуються трактори, автомашини, самохідні шасі та різноманітні стаціонарні агрегати, пристрої.

Механізація технологічних процесів заготівлі й приготування кормів

Для збирання трав і силосних культур з одночасним їх подрібненням і завантаженням на транспортні засоби застосовується комплекс машин для підготовки рослинної маси при приготуванні силосу, сінажу, сіна і вітамінізованних кормів у вигляді гранул і брикетів (у залежності від природно-кліматичних, господарських умов і виду корму) наступні машини:

-         косарки КПС-5Г, Е-301, КПРН-3 та інші;

-         комбайнові косарки КРН-2,1 М, СКП-10, КМБ-6, КТП-6, КДП-6, КС-2,1, КНФ-1,6 та інші;

-         граблі ГВК-6, ГВР-6, ГП"-14А;

-         автомобілі-самоскиди ГАЗ-Са3-53Б, ЗИЛ-ММЗ-554 та інші;

-         причіпи ПСЕ-12,5 та інші;

-         трактор К-701 з бульдозером Д-606 та завантажувачем-подрібнювачем ПСК-5 та інші.

При заготівлі, зберіганні, завантаженні сінажу в башти й вивантаження з них використовують: причіпи ПСЕ-12,5, транспортер завантажувач сховищ ЗБ-50, розподілювач маси в сховищі РМБ-9,15, розвантажувач сховища РБВ-6, транспортер кормів ступінчастий ТКС-6 тощо. При закладці сінажу в траншеї використовують причіп ПСЕ-12,5, трактор К-701 з бульдозером Д-606 і завантажувачем кормів ПСК-5 тощо.

За умови заготівлі пресованого сіна з вкладанням тюків у сховища-піднавіси використовують прес-підбирач ПС-1,6, підбирач тюків МТ-1, причіп двовісний 2ПТС-4, транспортер для тюків ТТ-4, вентиляційний пристрій для досушування сіна УВС-16 тощо.

Для заготівлі пресованого сіна при складанні його в скирди використовують прес-підбирач ПС-1,6, підбирач тюків ГУТ-2,5А, транспортувач штабеля ТШН- 2,5А, завантажувач фронтальний ПФ-0,5 тощо.

Для заготівлі пресованого сіна у великих рулонах використовують прес- підбирач ПРП-1,6, пристрій ППУ-0,5 для завантаження рулонів, копицевіз КУП-10, двовісний причіп 2ПТС-4, дробилку-подрібнювач ИРТ-165 тощо.

При заготівлі розсипного сіна, що зберігається в скирдах, використовують підбирач-скирдоскладач СПТ-60, скирдовіз СП-60, навантажувач фронтальний ПФ-0,5 тощо.

За умови заготівлі розсипного сіна із застосуванням копнителів використовують підбирач-копнитель ПК-1,6А, копновіз КУН-10, завантажувач ПФ-0,5 тощо. Для заготівлі грубостеблових кормів у напівпустельних і пустельних зонах використовують косарку з порційним скиданням маси КПП-2, дробилку- подрібнювач-підбирач ДИП-2, причіп 2-ПТС-4,0 тощо.

Для приготування гранульованих і брикетованих кормів використовують агрегат для приготування трав'яного борошна АВМ-1,5 або АВМ-0,65Р, обладнання для гранулювання ОГМ-1,5 або 0ГМ-0,8А, обладнання для брикетування

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні