Манікюр
МАНІКЮР
Анатомічне у шкірі рук майже немає сальних залоз; долоні покриті товстішим роговим шаром. У шкірі долонь є багато потових залоз. Крім того, вона і особливо пальці дуже чутливі, тому що мають значну кількість нервових закінчень.
Краща процедура для підтримки нігтів в хорошій формі — це, звичайно, манікюр.
З ІСТОРІЇ МАНІКЮРУ
Манікюр має більш ніж тисячолітню історію. Вже в Давньому Єгипті нігті фарбували хною і різними рослинними барвниками. У жінок благородного походження навіть існували спеціальні «набори для манікюру». Техніка манікюру на Сході удосконалювалася сотні років, а ось в Європі він став популярний лише в XIX столітті, тоді ж він прийшов і до Росії. Причому завзято стежити за своїми руками прийнялися не лише жінки, але і чоловіки. Ванни, масажі, спеціальні полірувальні інструменти робили руки випещеними і доглянутими, а нігті — гладенькими.
Довгий час манікюр був прерогативою спроможних людей, візитною карткою їх приналежності до вищих шарів суспільства. Зараз манікюр доступний кожному, і будь-яка жінка може виділити хоча б годину в тиждень для цієї процедури.
Гігієнічний догляд за шкірою рук і нігтями включає такі процедури: ванночки, ексфоліацію, масаж, холодні та зігріваючі компреси, маски, дарсонвалізацію, іонофорез із різними препаратами, парафіно- і мікротокову терапію, манікюр.
Манікюр поєднує ванночки, власне манікюр і масаж. Залежно від стану шкіри рук і нігтьових пластин, ці процедури можуть виконуватися окремо або в комплексі.
Перед кожною із процедур догляду за руками необхідно провести підготовчу процедуру очищення, або ексфоліацію. Оскільки шкіра, ретельно очищена від змертвілих клітин рогового шару, активно реагує на зволоження та живлення ексфоліацію виконують за допомогою кремів, скрабів, пілінгів, сполук із гідрокислотами
Засіб наносять на шкіру, витримують певний час (за інструкцією) та змивають теплою водою за допомогою губки. Потім на оброблену шкіру наносять живильний крем.
(Манікюр є найпопулярнішою гігієнічною процедурою з догляду за руками. Існує декілька видів сучасного манікюру, які визначають за основними способами технології: за способом розм'якшення кутикули — «сухий» чи «мокрий»; за способом видалення — обрізаний чи необрізаний. Його також розподіляють на класичний, європейський, апаратний, декоративний французький та манікюр із пемзою.
Техніка класичного традиційного манікюру включає розпарювання нігтів у мильному розчині, обробку нігтьових валиків і видалення кутикули. Класичний обрізний манікюр спрямований на видалення кутикули за допомогою ножиць або щипців. Він вважається небезпечним, оскільки можливі порізи.
«Мокрий» манікюр — звична процедура. Руки занурюють у теплу воду, щоб кутикула стала м'якою і її можна було акуратно обрізати ножицями чи щипцями. Такий манікюр добре пом'якшує шкіру і прекрасно підходить для запущених або покусаних нігтів.
У європейському манікюрі груба шкіра і кутикула видаляються препаратами — керотолітиками, які зумовлюють розчинення та видалення кутикули. При такій техніці манікюру виключається можливість порізів кутикули і вірогідність зараження організму збудниками різних захворювань.
«Гарячий» манікюр — різновид «мокрого». Назва походить від способу розм'якшення кутикули. Руки клієнта обробляють гарячим кремоподібним лосьйоном, який розігрівають у спеціальних нагрівачах протягом 15 хв. Руки клієнта