Медико-тактична характеристика стихійних лих

План

Медико-тактична характеристика стихійних лих.  

Повені 

Урагани і шторми.  

Землетруси.  

Снігові лавини, заноси і зледеніння.  

Посухи.  

Пожежі 

Блискавки.  

Список літератури.  


Медико-тактична характеристика стихійних лих

Стихійне лихо — це раптовий вплив потужного і велико­масштабного природного явища, що супроводжується загибел­лю людей, порушенням звичного укладу життя, а також зав­дає великого економічного збитку.

Причиною стихійних лих є складні явища і дії сил природи, що відбуваються в земній корі, газовій і водній оболонці Землі. Ці явища ще недостатньо вивчені, деякі з них майже не підда­ються прогнозу.

Стихійні лиха щороку забирають сотні тисяч людських життів, руйнують населені пункти, промислові об’єкти, спри­чинюють аварії, завдають величезного збитку народному гос­подарству.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, щорічний збиток від стихійних лих становить 30 млрд доларів, кількість жертв сягає 250 тис. людей. За даними Організації Об’єднаних Націй, протягом останніх 20 років через стихійні лиха загинуло близько 3 млн людей, загальна кількість потерпілих — май­же 800 млн.

Підраховано, що 40 % усіх стихійних лих у світі припадає на повені, 20 % — на тропічні циклони (тайфуни), по 15 % — на посухи і землетруси

Понад 50 % руйнацій під час стихій­них лих спричинюють повені.

Останнім часом спостерігається зростання кількості стихій­них лих: частота посух збільшилася у 8 разів, пожеж і вивер­жень вулканів — утричі, циклонів, повеней і епідемій — удвічі.

Повені

Стихійні явища, якими є повені або катастрофічні затоплення водою населених пунктів на великих територіях, визначають особливості тактики діяльності охорони здоров’я і використан­ня медичних сил і засобів. У даному випадку особливе значен­ня мають насамперед масштаби території затоплення і той факт, що велика кількість населення залишається без притул­ку, питної води, продуктів харчування; люди піддаються впли­ву холодної води, вітру й інших метеорологічних чинників.

Повені можуть бути спричинені випаданням великої кількості опадів або інтенсивним таненням снігу, поєднаною дією павод­кових вод і льодових заторів, гірським вітром і підводним зем­летрусом.

Повінь можна прогнозувати: встановити її час, характер, очікувані розміри, отже, своєчасно організувати запобіжні за­ходи, що дасть змогу створити сприятливі умови для прове­дення рятувальних і невідкладних аварійно-відбудовних робіт.

Різновидом повені є сель — кам’яно-грязьовий потік, який формується раптово, внаслідок різкого підйому рівня води в гірських ріках. Сель містить у своєму складі тверді матеріали (10-75 % обсягу) і рухається зі швидкістю понад 10 м/с. Обся­ги селю можуть сягати сотень тисяч - мільйонів кубометрів, а розміри гірських порід — до 3-4 м у поперечнику і масою до 100-200 т. Маючи велику масу і швидкість пересування, селі руйнують будинки, споруди, дороги на шляху прямування.

Так, потужна тривала злива в січні 1982 р. спричинила у Перуанських Андах зсуви, через які загинуло 5000 людей. У Бангладеш 1975 р. під час повені загинуло 30 тис. людей. У середньому

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні