Методи корекції та терапії при ТПСР

План

 

Методи корекції та терапії при ТПСР. 3

Дихальна релаксація. 4

Глибока м'язова релаксація. 6

Зупинка мислення. 6

Когнітивне переструктурування. 6

Керований внутрішній діалог (КВС). 8

Неявне моделювання, рольова гра і завершення. 8

Список використаної літератури. 12


Методи корекції та терапії при ТПСР

З тих пір як PTSD були вперше виділені, були запропоновані різні способи лікування (sodium amitol або гіпноз).  Пізніше спостерігався підвищений інтерес до когнітивно-біхевіорального підходу. Для оцінки існуючих знань про ефективність способів лікування жертв травми, повинні бути розглянуті загальні методологічні результати досліджень результатів лікування.

План, що допускає отримання твердих висновків повинен містити безвідносно лікування наступне:

По-перше, ясний критерій для включення або виключення суб'єкта повинен бути. Розлад, проблеми або симптоми повинні бути визначені.  Оскільки терапія спрямована на зміну небажаного поведінки або емоцій, мета такої зміни має бути окреслена.  Важливо пам'ятати, що бути жертвою травми саме по собі не є розлад або порушення.  Поняття «ветеран війни», «rope victim», або «погорілець» не психопатологічні за своєю сутністю.  Не жертва травми, а в більшій мірі специфічне порушення, викликане травмою, є метою лікування. Травматичні події можуть викликати безліч проблем, піддаються різним терапевтичним методам, спрямованим на характерний прояв даної проблеми. Т. ч.  як і при дослідженні будь-якого іншого лікування, дослідження підходів лікування жертв травми повинно використовувати діагностичну однорідну модель

По-друге, суб'єкти повинні бути випадково розподілені в контрольні та експериментальні групи.  Як мінімум, все лікування повинні порівнюватися і умовою його відсутності.  Контрольна група з використання плаце бо краще, тому що вона контролює неспецифічні результати лікування.

По-третє, підхід (або підходи) лікування повинні бути описані детально для можливостей повторення.  Для полегшення цього повинні бути складені відповідні інструкції, доступні іншим дослідникам.

По-четверте, достовірні і валідні критерії проблем повинні бути включені як залежні змінні.  Оцінка повинна проводитися до терапії, після терапії, і згодом.

По-п'яте, має існувати логічне взаємовідношення між розладом, його концептуалізацією, його терапією і оцінкою ефективності останньої.

 Оскільки PTSD - досить нова діагностична категорія (АРА, 1980), то література за його терапії рідкісна, з лише кількома добре перевіреними дослідженнями, а методологічно sound studies обмежений майже виключно біхевіоральними техніками.  Більшість терапевтичної літератури з PTSD у ветеранів війн належить до вивчення окремих випадків та можливість узагальнення обмежена.  Ще більше проблем з доступною літературою за жертвами насильства, тому що більшість з нас не отримали клінічного діагнозу. Існує кілька звітів по терапії PTSD, викликаного іншими травмами (наприклад нещасним випадком або лихом).  Література з PTSD буде розглянута у світлі виділених вище критеріїв.  У цьому огляді будуть розглядатися тільки ті дослідження груп та звіти про окремі випадки, які включають принаймні деякі Напівструктурні методи оцінки результатів терапії.

Безліч психодинамічно орієнтованих видів психотерапії, що застосовуються до PTSD-пацієнтів, включають індивідуальну та групову терапію в різних умовах оточення.  Немає очевидної нитки, що зв'язує разом різні втручання, і немає систематично раціональних зв'язків типу терапії з PTSD, крім, можливо, одного винятку - використаної Горовицем (1976) теорії травми.

Дихальна релаксація.

 Жертви інструктуються про використання дихальної релаксації як про спробу протистояння тривожності, яка може бути викликана терапевтом у результаті обговорення нападу. Логічне обґрунтування включає наступне пояснення:

- "Більшість людей розуміє, що наше дихання впливає на те, як ми відчуваємо. Наприклад, коли ми засмучені, люди можуть сказати нам:" Дихай глибоко, і заспокойся". Однак, ми потребуємо не в глибокому диханні, а в нормальному диханні і повільному видиху. Наприклад, коли наші предки тисячі років тому йшли через ліс і зустрічали лева, вони, напевно, важко дихали і

1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні