Міжнародна валютна система, її структурні елементи та основні етапи еволюції

Зміст

І Вступ

ІІ Основні етапи еволюції міжнародної валютної системи

1) Система «Золотого стандарту»

2) Бреттон-Вудська валютна система

3) Ямайська валютна система

ІІІ Міжнародна валютна система та її структурні елементи

Використана література

 

І Вступ

Міжнародні валютно-кредитні і фінансові відносини – складова частина і одна з найскладніших сфер ринкового господарства. В них фокусуються проблеми національної і світової економіки, розвиток яких історично йде паралельно і тісно переплітаючись. У міру інтернаціоналізації господарських зв'язків збільшуються міжнародні потоки товарів, послуг і особливо капіталів і кредитів.

Великий вплив на міжнародні валютно-кредитні і фінансові відносини надають ведучі промислово-розвинуті країни (особливо «сімка»), які виступають як партнери-суперники. Останні десятиріччя відзначені активізацією країн, що розвиваються, в цій сфері.

В даний час лише небагато країн не використовують переваги міжнародного розподілу праці, спеціалізації і кооперації. Зростаюча інтернаціоналізація виробництва примушує економічних суб'єктів (підприємства, банки, фізичних осіб і т. д. ) активно виходити на світовий ринок.

Принципи роботи економічного суб'єкта на зовнішньому ринку істотно відрізняються від принципів роботи на ринку внутрішньому. Саме тому при виході на міжнародний ринок необхідно враховувати величезну кількість економічних і політичних обставин. Зокрема, на міжнародному ринку підприємство стикається з великою кількістю валют, необхідністю платити за своїми зобов'язаннями прийнятними платіжними засобами, оцінювати всілякі види ризиків, що виникають при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності, а також відповідати вимогам і рекомендаціям міжнародних інститутів, конвенцій і договорів

Оскільки всі ці операції можуть мати істотний вплив на загальну ефективність діяльності економічних суб'єктів, необхідне всестороннє вивчення міжнародних валютно-кредитних відносин.

Під впливом багатьох чинників функціонування міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин ускладнилося і характеризується частими змінами. Тому вивчення світового досвіду представляє велику важливість і великий інтерес для тієї, що складається в Росії і інших країнах СНГ ринкової економіки. Поступова інтеграція Росії в світову спільноту, вступ до Міжнародної валютної фундації (МВФ) і групи Міжнародного банку реконструкції і розвитку (МБРР) вимагають знання загальноприйнятого цивілізованого кодексу поведінки на світових ринках валют, кредитів, цінних паперів, золота.


ІІ Основні етапи еволюції міжнародної валютної системи 

Характер функціонування і стабільність світової валютної системи залежать від ступеня її відповідності структурі світового господарства. При зміні структури світового господарства і співвідношення сил на світовій арені відбувається заміна існуючої форми МВС на нову. З'явившись в XIX столітті, МВС пройшла 3 етапи еволюції:

«Золотий стандарт» або Паризька валютна система

  1.  Бреттон-Вудськая система фіксованих валютних курсів
  2. Ямайська система плаваючих валютний курсів.  

1) СИСТЕМА «ЗОЛОТОГО СТАНДАРТУ»

«Золотий стандарт» виник з початком відходу біметалічної системи, і припинив своє існування протягом першого місяця світової війни. Ера золотого стандарту іноді асоціюється з швидкою індустріалізацією і економічним процвітанням.

Початок золотого стандарту був встановлений Банком Англії в 1821 р. Юридично ця система була оформлена міждержавною угодою на Паризькій конференції в 1867 р. , яке визнало золото єдиною формою світових грошей. По

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні