Міжнародний комерційний арбітражний суд

План

Вступ

1) Поняття Міжнародного комерційного арбітражного суду

2) Юрисдикція МКАС

3) Формування складу арбітражу

4) Арбітражний розгляд  

Висновок.

Список використаної літератури 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      ВСТУП

 

Розвиток третейського форми розгляду суперечок, що виникають у сфері підприємницької діяльності, стало необхідним наслідком ринкових перетворень. Традиційна для нашої країни процедура розгляду так званих господарських спорів, що склалася в системі державного арбітражу, була пристосована до потреб планово-регульованої економіки. Вона грунтувалася на пріоритетний захист інтересів держави.

У сьогоднішній Росії положення повільно, але впевнено змінюється в бік збільшення ролі третейських судів, і Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТПП РФ є тим органом, який допомагає російським підприємцям і не тільки російським вирішувати спори, що виникають з зовнішньоторговельних контрактів, без залучення державних органів судової влади.

МКАС у своїй роботі ґрунтується  на Законі РФ від 7 липня 1993 року «Про міжнародний комерційний арбітраж» Положення про Міжнародний комерційному арбітражному суді при ТПП РФ 1993 року, 2 а також на Регламенті,який набув чинності 1 травня 1995 року. Регламент відбив не тільки основні уявлення про арбітраж, а й багаторічний досвід, арбітражну практику. Вперше регламент змінив характер списку арбітрів, зробивши його факультативним. Сперечаються, надана можливість обиратиарбітрів не тільки зі списку. Нововведенням є і те, що з 150 арбітрів  третину складають зарубіжні фахівці.

         Так як МКАС відноситься до найбільш старим і авторитетним судовими органам, про нього є достатньо літератури і не тільки російських учених,розкриває його роботу. У даній роботі я в основному керувалася науковою статтею А. Комарова в журналі «Закон» «Розгляд спорів

Міжнародним комерційним арбітражним судом при ТПП РФ », книгою Г. К

Дмитриевой «Міжнародний комерційний арбітраж».

 

Розділ 1. ПОНЯТТЯ МКАС.

 

Міжнародний комерційний арбітражний суд при ТПП РФ (МКАС) відноситься до числа найбільш відомих і авторитетних арбітражних органів у всьому світі.

Таке становище пояснюється як тривалою активною діяльністю цього арбітражного інституту і значною кількістю розглядаються ним міжнародних комерційних спорів, так і традиційно високим професіоналізмом їх дозволу.

Вже в 1932 році при Всесоюзній торговій палаті було створено спеціальний орган для вирішення спорів у галузі зовнішньоторговельної діяльності -

Зовнішньоторговельна арбітражна комісія  у 1988 році отримала нову назву - арбітражний суд. Після припинення діяльності Торгово -промислової палати СРСР Арбітражний суд перейшов під егіду ТПП РФ і в 1993році отримав свою нинішню назву - МКАС. 1

         За кількістю розглянутих щорічно спорів МКАС знаходиться в ряду світових лідерів, залишаючи позаду себе такі визнані центри міжнародного комерційного арбітражу як Міжнародний арбітражний суд при міжнародній торговій палаті (Париж), Арбітражний інститут при торговій палаті Стокгольма.

Протягом останніх років в МКАС надходить близько чотирьохсот п'ятдесяти позовів щорічно. В даний час у справах, що перебувають у виробництві МКАС, беруть участь підприємства, організації та окремі особи з майже п'ятдесяти країн світу. Іноземні особи беруть участь в   як у якості позивачів так і відповідачів.

Сприятливі умови для подальшого розвитку діяльності МКАС були створені в результаті прийняття 7 липня 1993р. Закону «Про міжнародний комерційний арбітраж » Крім створення необхідної правової бази регулювання даного способу вирішення спорів у галузі міжнародного економічного співробітництва Закон також затвердив Положення про МКАС,підтвердивши його статус як наступника Арбітражного суду при ТПП СРСР. 2

Це означає, що МКАС, зокрема, має право вирішувати спори на підставі угод сторін про передачу їх спорів в Арбітражний суд при ТПП СРСР.

Прийняття Закону також послужило приводом до оновлення і

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні