Микита Сергійович Хрущов

План 

І. Вступне слово про епоху Хрущова.

II. Коротка біографія.

III. Партійна діяльність Хрущова. Обставини і люди, що зіграли роль в просуванні Хрущова.

1. "Ярий активіст".

2. Слухач Промакадемії.

3. Причини приходу до влади.

IV. Підготовка до ХХ з'їзду партії.

1. Створення комісії Поспелова.

2. Робота комісії.

3. Причини виступу Хрущова.

V. Положення докладу і їх аналіз.

VI. Історичний сенс і значення докладу.

VII. Список літератури.  

 

Час Хрущова - один з найбільш значних і непростих періодів нашої історії. Значних - тому що безліч великих подій відбулася в той період: це і амністія ув'язнених в ГУЛАГе, і велика кількість інших реформ; в цей час був вперше відправлений в космос людина і при Хрущове ж мир був поставлений на грань ядерної війни. Непростих - тому що торкається десятиріччя, яке спочатку називалося "славним", а потім осуджене як час "волюнтаризму" і "суб'єктивізму". Довго, дуже довго про ці бурхливі роки не прийнято було говорити. Майже 20 років лежало табу на імені Н. С. Хрущова

 Але що ж це був за чоловік, Микиту Сергійович Хрущов?

 Народився в 1894 р

в селі Калинівка Курської губернії. З 12 років вже працював на заводах і шахтах Донбасу. В 1918 р. Хрущова приймають в партію більшовиків. Він бере участь в громадянській війні, а після її закінчення знаходиться на господарській роботі. Був делегатом від України на XIV і XV з'їздах ВКП (б). В 1929 вчинив вчитися в Промислову акдемию в Москві, де був обраний секретарем парткому. . З січня 1931 р. - секретар Бауманського, а потім Краснопресненського райкомов партії. , в 1932-1934 рр. працював спочатку другим, потім першим секретарем МГК і другим секретарем МК ВКП (б). На XVII з'їзді ВКП (б), в 1934 р. , Хрущова обирають членом ЦК, а з 1935 р. він очолює Московську міську і обласну партійні організації. В 1938 р. стає першим секретарем ЦК КП (б) України і кандитатом в члени політбюро, а ще через рік - членом політбюро ЦК ВКП (б).

 В роки Великої Вітчизняної війни Хрущов був членом аоенных рад Південно-західного напряму, Південно-західного, Сталінградського, Південного, Воронежського і 1-ого Українського Фронтів. Кінчив війну в званні генерал-лейтенанта. З 1944 по 1947 р. працював Головою Ради Міністрів Української РСР, потім новообраний першим секретарем ЦК КП (б) В.

 З грудня 1949 р. він - знову перший секретар Московського обласного і секретар Центрального комітетів партії. В березні 1953 р. , після смерті Сталіна, цілком сосредотачивается на роботі в ЦК, а у вересні 1953 р. обирається Першим секретарем ЦК. З 1958 р. - Голова ради міністрів СРСР. На цих постах знаходився до 14 жовтня 1964 р. Жовтневий (1964) пленум ЦК КПРС звільнив Н. С. Хрущова від партійних і державних посад "за станом здоров'я". Персональний пенсіонер союзного значення. Помер 11 вересня 1971 року.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Схожі роботи