Міні-баскетбол

Міні-баскетбол Баскетбол був придуманий вчителем, але виріс в світовий спорт. І хоча діти в нього грають, але для найменших важкі м'ячі і високі кільця сильно утрудняють навчання їх. Знижується темп гри, через те, що відстань між кільцями велика, а кидки зверху стають неможливими. Тому інший американський вчитель Джей Арчер запропонував зробити кільце нижче, а майданчик менше.
Про це навіть ходить легенда, ніби ідея про міні-варіант гри прийшла вчителеві під час перегляду одного матчу. Він випадково поглянув на майданчик через зворотну сторону бінокля. І він зрозумів, що маленьким людям для повноцінної гри потрібний такий же маленький майданчик. Свою ідею він застосував в 1948 році. Зміні піддався майданчик: вона стала менша (від 20?11 до 28?15 залежно від віку). Лінія штрафного кидка наближалася до кільця, а триочкової зони взагалі скасовувалася. Кільця встановлюються на зменшені щити на висоті 2,6 м. Став менше і м'яч, його вага і діаметр залежала від віку гравців, їх поділили на 2 категорії: до 9 років і 9-12.
У міні-баскетбол грають 2 команди по 5 чоловік, хоча в деяких варіантах допустимо і 2 на 2. Час, на відміну від дорослого варіанту, вважається не ігрове, а все, як у футболі.
Не дивлячись на продуманість і практичне вживання, гра набула поширення лише в 1960-х завдяки відомим баскетболістам. У 1965 році пройшов перший світовий чемпіонат. В цей час стали створюватися багаточисельні організації, що займаються пропагандою і підтримкою цього дитячого вигляду спорту. Спеціальний відділ займається цим питанням у ФІБА.  У СРСР довгий час грали в міні-баскетбол в школах, проте єдиних правил не було

Це утрудняло проведення змагань, які зрідка проходили на різношерстих майданчиках. Лише у 1973 році був утворений комітет з міні-баскетболу.  Зараз міні-баскетбол визнаний і прогресує в 195 країнах світу, 170 з яких входять у ФІБА міні-баскетбол.
Основні правила гри 1. Матч по міні-баскетболу проводиться між двома командами по п'ять чоловік в кожній. Команда складається з десяти гравців: п'ять - на майданчику і п'ять - запасних (запасні гравці обов'язкові). Гравці повинні мати форму однакового кольору і в кожного на спині і на грудях має бути його особистий ігровий номер (хоча в дворовому варіанті гри незрідка обходяться і без цього).  2. Гра складається з 20-хвилинних таймів, між якими робиться 10-хвилинна перерва.  3. При попаданні м'яча в корзину команді нараховується два очки, з штрафного кидка - одне очко. Гра може закінчитися перемогою однією з команд або з нічийним результатом.  4. М'яч можна передавати, кидати або вести (ударяючи його об майданчик однією рукою) в будь-якому напрямі. М'яч вважається таким, що вийшов з гри, якщо він: а) торкнувся підлоги, людини або предмету поза майданчиком або на лінії, обмежуючий майданчик би) якщо він торкнувся гравця, що знаходиться в той момент поза майданчиком або що виявився на лінії, що обмежує майданчик в) торкнувся стійки на задній лінії. У правилах міні-баскетболу є ще декілька вимог: гравець, що отримав м'яч в русі, може зробити з ним не більше двох кроків, після чого він зобов'язаний виконати або передачу, або кидок гравцеві забороняється вести м'яч ударами двох рук одночасно.  5. Гравцеві забороняється більше трьох секунд знаходитися в трьохсекундній зоні команди противника, коли м'ячем володіє команда цього гравця.  6. Гравцеві, що