Музеї Черкащини

На Черкащині багато історичних та культурних об’єктів, які відображають різні етапи розвитку історії і культури краю, життя і діяльність відомих людей, мають мистецьку і наукову цінність.
Літературно-меморіальний музей Т. Г. Шевченка у селі Шевченковому Звенигородського району. Музей – складова частина історико-культурного заповідника “Батьківщина Шевченка”, до якого входять також пам’ятки і пам’ятні місця в Моринцях, Вільшані, Будищах, пов’язані з життям та творчістю Т. Г. Шевченка.

Черкаський краєзнавчий музей

Мистецька палітра Черкас багата на таланти. До числа їх можна віднести мистецькі колективи Обласної філармонії: Черкаський державний заслужений народний хор, ансамбль "Росава" за участю народної артистки України Ольги Павловської та заслуженої артистки України Тетяни Халаш, тріо бандуристок "Вербена" в складі народних артисток України Лідії Зайнчківської, Людмили Ларікової, Ольги Калини, соліст філармонії заслужений артист України Володимир Чорнодуб, камерний оркестр управління культури.

Широкий різножанровий спектр шедеврів світового та національного мистецтва знаходить своє відображення у творчості Обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, який включив до діючого репертуару 28 вистав, з них 9 вистав для дітей. Гарно сприймаються глядачами вистави української класики:

  • "Суєта" І. Карпенка-Карого,
  • "Кайдашева сім'я" І. Нечуя-Левицького,
  • "Сорочинський ярмарок", "За двома зайцями" М. Старицького,
  • "Сватання на Гончарівці" І. Квітки-Основ'яненка,
  • "Лісова пісня" Лесі Українки.

Поряд з цими виставами користуються популярністю такі автори, як

  • Г. Горін "Поминальна молитва", "Чума обом домівкам вашим",
  • Л
    Разумовська "Французькі пристрасті на підмосковній дачі",
  • Ж. Мольєр "Витівки Скапена".

Великим успіхом користуються вистави Обласного театру ляльок. Діючий репертуар театру є широким і різноманітним. Протягом року театр дає близько 450 вистав, які відвідують понад 45 тис. глядачів

    Неподалік Дніпра, в зоні історичного ядра м. Черкаси, злетіла в небо білокам’яна споруда. Ніби стіни старого замку навмисне переплелись із сучасною архітектурою, щоб поєднати в собі минуле і майбутнє. Саме в такій споруді, в основу якої покладено образ скарбниці історичних, матеріальних та духовних цінностей, розмістилася експозиція Черкаського обласного краєзнавчого музею. Та перед тим, як коротко розповісти про деякі куточки музею, його шедеври, варто згадати історію його діяльності.

    Черкаський обласний краєзнавчий музей — один із найстаріших музеїв на Черкащині та в Україні. Заснований він був у травні 1918 року за ініціативою місцевого осередку “Просвіти” і вчительської громадськості міста як історико-педагогічний музей ім. Т. Г. Шевченка.

Керівником ініціативної групи і першим директором музею став невтомний дослідник історії краю Дмитро Панасович Бочков.

Основою майбутньої музейної колекції стали матеріали 35-го Орловського і З6-го Брянського полків колишньої російської армії, які дислокувалися у Черкасах. Серед полкових реліквій були військові знамена, зброя, золоті та срібні речі.

    Крім цього до фондів музею надходили картини, гобелени, килими, різні коштовні речі, що були реквізовані в навколишніх панських маєтках. Населення міста передавало предмети побуту, знаряддя праці тощо. Так до музею потрапили колекція опудал і картин домів Лисакова і Гаркавенка, мінералогічна колекція Козловського, ентомологічна колекція Балковського, колекція монет, медалей та інших речей, твори образотворчого мистецтва з маєтків графів Бобринських,

1 2 3 4