Нафтопереробна галузь України і вплив на довкілля

ПЛАН

1. Вступ

2. Нафторозвідка

3. Нафтопереробна промисловість

4. Екологічні проблеми галузі

5. Проблеми і перспективи розвитку нафтової промисловості України

6. Список літератури 

 

Вступ 

Якщо в середні віки, коли людей вабив блиск золота і алмазів, в авантюри по здобичі цих корисних копалини втягувалися окремі люди і лише як виняток деякі держави, то в наші дні в гонитву за „чорним золотом" залучені практично всі промислово розвинені країни світу.

Нафта відома давно. Археологи встановили, що її добували і використовували вже за 5- 6 тис. років до н. е. Найбільш стародавні промисли відомі на берегах Евфрата, в Керчі, в китайській провінції Сичу-ань.

Згадка про нафту зустрічається в багатьох стародавніх рукописах і книгах. Зокрема, вже в Біблії мовиться про смоляні ключі у околицях Мертвого моря.

Жодна проблема, мабуть, не хвилює сьогодні людство так, як паливо. Паливо – основа енергетики, промисловості, сільського господарства, транспорту. Нафтова промисловість є складовою частиною ТеК - багатогалузевої системи, що включає видобуток і виробництво палива, виробництво енергії (електричної і теплової), розподіл і транспорт енергії і палива

Нафтова промисловість - галузь важкої індустрії, що включає розвідку нафтових і нафтогазових родовищ, буріння свердловин, видобуток нафти і попутного газу, трубопровідний транспорт нафти.

Роль нафтової промисловості в народному господарстві України велика. Країна не може обходитися без палива, паливно-мастильних матеріалів, продуктів нафтохімії і всього того, що одержують з нафти. Існування цієї галузі життєво необхідне, і тому потрібно докласти всі сили виведення її з кризи. Від стану нафтової промисловості залежить загальний стан ТеК, яке прямо впливає на розвиток економіки, рівень життя населення і роль держави в світовій спільноті.  

Нафторозвідка 

Мета нафторозвідки - виявлення, геолого-економічна оцінка і підготовка до роботи промислових покладів. Нафторозвідка проводитися за допомогою геологічних, геофізичних, геохімічних і бурових робіт.

По запасах нафти Україна займає четверте місце в Європі, але по рівню їх здобичі значно поступається країнам з близькими до неї запасами. Сьогодні потреба України у власному видобутку нафти задовольняється на 12%. Падіння рівня видобутку значною мірою пов'язане з вичерпанням середніх і крупних родовищ.

Кризове становище з енергоносіями є прямим наслідком невиправдано прискореного видобутку вуглеводневої сировини з досяжних родовищ України за останні 25-30 років. Їх інтенсивна експлуатація привела до значних втрат сировини в надрах і до передчасного виснаження нафтогазоносних відкладень. Скорочення з 1994 р. асигнувань на геологорозвідувальні роботи привело до ситуації, коли приріст розвіданих запасів вуглеводнів не перевищує їх видобуток і не дозволяє оперативно готувати нові родовища до промислового освоєння.

Тому складання програми регіональних геологорозвідувальних робіт на нафту і газ до 2005 р. з урахуванням прогнозу економічного розвитку України викликане необхідністю відродження геологорозвідувального процесу в повному його об'ємі.

Геологічні завдання програми включають:

• Виявлення найважливіших особливостей геологічної будови надр України, основних закономірностей розміщення покладів нафти, прогнозну оцінку ресурсів і виділення на

1 2 3 4

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні