Невідкладна контрацепція

План

Невідкладна контрацепція. 3

Схеми посткоїтального прийому ОК. 5

Ефективність. 6

Механізм дії. 7

Медичні свідчення. 7

Побічні дії. 8

ВМС як альтернативний варіант невідкладної контрацепції 9


Невідкладна контрацепція

Для жінок України протягом декількох десятиліть одним з основних методів регулювання народжуваності залишається аборт. Частота абортів на Україні на сьогоднішній день є однією з найвищих в світі. Так в 1996 році число абортів в перерахунку на 1000 жінок дітородного віку складало:

у Нідерландах - 6;

у Канаді -10;

у Франції - 15;

у США - 20.

В Україні в 1996 році число абортів в середньому склало 56 на 1000 жінок дітородного віку. Цей показник залежить від регіону і коливається від 25 (Тернопільська область) до 95 (Запорізька область) на 1000 жінок дітородного віку (дані приведені за 1995 рік).

Аборт є найнебезпечнішим методом регулювання народжуваності, оскільки він є однією з основних причин материнської смертності (23% від всіх передвідворотних материнських смертей).

Ситуацію, що склалася на Україні, можна пояснити незадовільною системою інформації по всіх аспектах планування сім’ї, низьким рівнем сексуальної культури населення, недостатньо розвиненою системою служби планування сім’ї

За даними опиту “Здоров’я-1996″, 21% жінок, які віддали перевагу аборту, відзначили, що не мають достатньої інформації про методи і засоби контрацепції або знайомі з малоефективними її методами.

11% жінок і 29,9% чоловіків зовсім не бажають користуватися ніякими контрацептивами.

Невідкладна (або посткоїтальная) контрацепція відноситься до методів, що дозволяють жінці запобігати вагітності після статевого акту, що вже відбувся (секс без контрацепції або у разі невмілого застосування контрацептиву).

Сьогодні в світі застосовується декілька методів екстреної контрацептивної допомоги, зокрема різні режими прийому гормональних контрацептивів і посткоїтальноє введення Т-подібних медь-содержащих ВМС. Як спіраль, так і оральні контрацептиви повинні застосовуватися якнайскоріше, в перші декілька днів після статевого акту без використання засобів контрацепції.

При дотриманні цієї умови більшість жінок, що удалися до методів невідкладної контрацепції, мають можливість уникнути небажаної вагітності. Проте, не дивлячись на те, що методи невідкладної контрацепції безпечні і володіють порівняно високою ефективністю, багато жінок не підозрюють про їх існування або ж не цілком уявляють, як ними користуватися.

Окрім цього, накопичена безліч даних, що свідчать, що і самі працівники служб планування сім’ї недостатньо інформовані про методи невідкладної контрацепції. У даній статті обговорюються проблеми, пов’язані з ефективністю і безпекою правильного застосування двох найбільш поширених режимів прийому гормональних засобів невідкладної контрацепції, описується механізм їх дії.

З середини 60х років, коли оральні контрацептиви (ОК) були вперше застосовані як засіб екстреної контрацепції для запобігання вагітності у жертв, що піддалися згвалтуванню, було випробувано багато режимів їх прийому. З тих пір рекомендації до застосування контрацептивних пігулок як засоби посткоїтальной контрацепції були розширені.

Сьогодні їх можуть застосовувати практично всі жінки, для яких вірогідний ризик вагітності в результаті статевого акту без використання засобів контрацепції, включаючи випадки невмілого застосування бар’єрних методів (наприклад, розривши або зісковзування презерватива), а також неможливість через різні причини постійно застосовувати метод контрацепції, що практикується.

Схеми посткоїтального прийому ОК.

Найбільш поширеними режимами прийому контрацептивних пігулок як засоби

1 2 3 4