Нормативно-правова база соціального захисту

План

Вступ

1. Соціальна робота як механізм реалізації соціальної політики в Україні.

2. Провідні завдання та складові соціальної політики в Україні та шляхи її реалізації.

3. Механізм соціального захисту.

4. Політико-правові засади соціальної політики.

Використана література

 

Вступ

Практично про соціальну роботу, як своєрідну сферу людської діяльності, складову соціальної політики та невід’ємний атрибут вирішення актуальних проблем окремих соціальних грум суспільства йдеться лише останніми роками нашої вітчизняної історії. За цей період сформовано політико-правову базу соціальної роботи, структуру спеціальних інституцій, які забезпечують таку роботу, нагромаджено певний досвід практичної діяльності відповідних інституцій.

Необхідність комплексного підходу до розв'язання практичних соціальних проблем громадян сучасної України зумовлює діяльність у контексті тісного поєднання трьох складових: соціальна політика, соціальна робота, система центрів соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.


1
Соціальна робота як механізм реалізації соціальної політики в Україні.

Сучасний темп розвитку суспільства настільки високий і склад­ний, що без провідної ролі держави тут не обійтись. Саме з цієї причини майже всі країни світу тяжіють до соціально орієнтованої та правової держави як найефективнішого влаштування життя ве­ликих спільнот.

Держава керує саморозгортанням соціальної роботи за допомо­гою специфічного інструментарію, який має назву "соціальна політика", або політика у гуманітарній, соціальній сфері. Природ­но, що невід'ємною складовою і важливим механізмом розбудови України як соціальної держави, формування громадянського суспільства виступає саме соціальна політика та соціальна робота як практична форма реалізації такої політики.

Соціальна політика - це один з головних напрямів внутрішньої політики держави, що має забезпечити відтворення тих соціальних ресурсів, з яких вона дістає собі підтримку, створює передумови для розширеного відтворення своєї діяльності та стабільності соціальної системи.

Поле діяльності, особливості й характер соціальної політики обумовлені соціальними проблемами, що існують у суспільстві, охоплюють групи населення, в яких виникають ці проблеми.

Сфери діяльності соціальної політики: соціальний захист, зайнятість, охорона здоров'я, житло, освіта.

Об'єктом соціальної політики є все населення України, суб’єктом соціальної політики є держава.

Можна виділити три головні напрямки соціальної політики:

• передбачення і, за потреби, реалізація державних гарантій для пом’якшення процесу входження суспільства в стан рівноваги після надзвичайних подій (наприклад, природних і техніко-технологічних катастроф, епідемій, голоду тощо);

  • перерозподіл ресурсів для забезпечення всім соціальним групам суспільства певного рівня життя з метою зняття можливого соціального напруження;
  • регулювання способу життя громадян заохочувальними (наприк­лад, безподаткове благодійництво) та репресивними (наприклад, боротьба з порнографією, наркотиками тощо) засобами.

Без урахування цих напрямів соціальна політика в Україні не мо­же бути вірно сформована, зорієнтована й ефективно реалізована.

Реалізація соціальної політики може бути забезпечена шляхом запровадження відповідних механізмів:

  • нормативно-законодавчих, до яких можна зарахувати станов­лення комплексної системи соціальних стандартів, розроблення соціального бюджету як складової Державного та місцевого бюджетів, декларування сімейних бюджетів для визначення права на отримання адресної допомоги;
  • економічних
1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні