Облік витрат на збут

ЗМІСТ 

Вступ

Розділ 1. Місце витрат на збут у загальних витратах підприємства

1. 1. Поняття про витрати виробництва і собівартість продукції. Склад витрат, що включаються в собівартість продукції

1. 2. Класифікація витрат за економічними елементами та статтями калькуляції

Розділ 2. Облік витрат на збут в розрізі обліку витрат звітного періоду

2. 1. Поняття витрат звітного періоду

2. 2. Облік витрат на збут

2. 2. 1. Склад витрат на збут

2. 2. 2. Характеристика рахунку 93 "Витрати на збут"

2. 2. 3. Основи бухгалтерські проводки

2. 3. Облік формування фінансових результатів діяльності і витрати на збут

2. 3

Витрати на збут у фінансовій звітності

Висновки

Література

 

Вступ

Витрати утворюються в процесі формування та використання ресурсів для досягнення певної мети. Вони мають різне спрямування, але найбільш загальним і принциповим є поділ їх на інвестиційні та поточні (операційні) витрати, зв'язані з безпосереднім виконанням підприємством своєї основної функції – виготовлення продукції (надання послуг).

Поточні витрати чинників виробництва бувають циклічними та безперервними. Перші повторюються з кожним циклом виготовлення продукту (витрати на матеріали, заробітну плату виробничників, інструмент та ін. ), другі існують постійно і незалежно від виробництва (утримання приміщень, споруд, устаткування, управлінського персоналу тощо).

Витрати мають натуральну та грошову форми. Планування й облік витрат факторів виробництва в натуральній формі (кількість, маса, об'єм, довжина тощо) мають важливе значення для організації діяльності підприємства. Проте для оцінювання результатів цієї діяльності вирішальною є грошова оцінка витрат, оскільки вона виражає вартість продукції (послуг).

Слід відрізняти витрати, які утворюють вартість продукції в певному періоді (списуються на неї), і реальні грошові виплати. Перші витрати зв'язані з виготовленням продукції незалежно від того, коли куплено відповідні матеріальні ресурси чи найнято робочу силу. Другі – це виплати за придбані чинники виробництва без урахування часу їхнього використання. Реальні грошові виплати обслуговують зовнішній оборот підприємства та оплату праці.

Ясна річ, що будь-які витрати орієнтовано на певний результат. Тільки це виправдовує їхню доцільність. Стосовно виробничого підприємства цей загальний принцип діяльності, що його покладено в основу визначення собівартості продукції, виражається формулою "Витрати – Випуск" ("Input – Output").

Для обчислення собівартості продукції важливе значення має визначення складу витрат, які в неї включають. Як відомо, витрати підприємства відшкодовуються за рахунок двох власних джерел: собівартості й прибутку. Тому питання про склад витрат, які включаються в собівартість, є питанням їхнього розподілу між зазначеними джерелами відшкодування. Загальний принцип цього розподілу полягає в тім, що через собівартість мають відшкодовуватися ті витрати підприємства, які забезпечують просте відтворення всіх факторів виробництва: предметів, засобів праці, робочої сили та природних ресурсів.

Витрати на збут є одним із елементів витрат діяльності підприємства. Прослідкуємо механізм їх утворення та їх облік.

Розділ 1. Місце витрат на збут у загальних витратах підприємства

1. 1. Поняття про витрати виробництва і собівартість

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні