Об'єктивний екзистенціалізм або неоекзистенціалізм

Об'єктивний екзистенціалізм або неоекзистенціалізм|

 

Об'єктивний екзистенціалізм або неоекзистенціалізм| - область пізнання Новітньої філософії про духовну і пізнавальну суть людини, про його духовне, розумове і інформаційне існування і про його унікальність як істоти, здатної вибирати свою долю і не лише в екзистенціальному плані, але і в загальному значенні.

    Об'єктивний екзистенціалізм є одним з центральних досліджень діалектичного| вчення про людину.

Актуалізація об'єктивного екзистенціалізму пов'язана з розвитком гегелівського вчення про суб'єктивний дух, а також з цілісним несуперечливим визначенням экзистенції|, що відбиває не лише її (відомі в цілому) суб'єктивні, але і, що послідувало діалектично, головне, її (раніше невідомі) об'єктивні аспекти, що і визначило нові міркування і висновки про людину, його життя і прагнення і з приводу діяльності суб'єктів (останнє визначило створення ряду профільних дисциплін, що стосуються діяльності суб'єкта і ряду прикладних аспектів, наприклад, суб'єктна психологія новітньої| філософії).

    Таким чином, поява об'єктивного екзистенціалізму викликана об'єктивними причинами, і пов'язано зі зняттям ряду суб'єктивних і відносних уявлень про людину, які існують в науках і, в першу чергу, в екзистенціалізмі, що в цілому і зумовила назва обговорюваної області пізнання Новітньої філософії.

Об'єктивний екзистенціалізм розкривається, в першу чергу, в надчуттєвій, гносеологічній, антропологічній, соціальній, психологічній і езотеричній сферах. І хоча в об'єктивному екзистенціалізмі є матеріалістичні за своєю суттю уявлення про людину, але все таки, в основному, розглядаються аспекти надчуттєвої в широкому сенсі існування людини, з яких слідують не лише зазвичай экзистенціонально| дані положення, а також теза про необхідність гідного існування людини (який був прийнятий як одна з основ. у сучасній політичній економії), але і висновки про нематеріальні рівні і цілі існування людини.

    Теми душі і духу, гранично важливі для діалектичної філософії, в об'єктивному екзистенціалізмі позначаються в загальній діалектичною зібраністю| і досліджуються відповідно до теологічних представлень, але на діалектичній основі

Зокрема, визначення власної креативної потенційної складової (можливості) духу людини дало можливість зрозуміти і виявити чинники, що негативно впливають на духовне існування людини, що співпало з Біблейськими представленнями; це грає істотну роль в теорії Афетизма і для діалектичної есхатології.

Об'єктивний екзистенціалізм зберігає посилку єдності об'єкту і суб'єкта, але не через суперечливу экзистенцію|, а через аспекти пізнання, які нині в сучасній| діалектичної філософії виявилися такими, що пропрацювали в достатній мірі.

    Об'єктивний екзистенціалізм є розуміння екзистенціалізму в єдності і на об'єктивній основі через цілісне визначення экзистенції|, зняття її внутрішнього протиріччя і виключення неоднозначності її квалітативних аспектів. При цьому уперше була поставлена і вирішена проблема квалитативності| экзистенції|. Вказане не суперечить розумінню неповторності і унікальності людини, його мислення і переживань, а, навпаки, на основі єдиного поняття экзистенції| дозволяє уточнити вказані і інші поняття і розуміти їх в єдиній новоекзистенціональній| системі, яка сама по собі стає категоріальною основою нових побудов. На основі системи екзистенціальних понять в об'єктивному екзистенціалізмі визначаються ірраціональні для наук поняття, наприклад, душі людини, яка, потрібно відмітити, раніше часто ототожнювалася з экзистенцією|.

    При цьому духовні стани і вибір своєї долі розуміються в об'єктивному екзистенціалізмі не казуальними і не лише залежно від суб'єктивних переживань, а, як мінімум, об'єктивно визначуваними, формованими, передбачуваними і здійснюваними людиною, що визначає окремі профільні діалектичні дослідження, у тому числі життя людини і його цілей, що стосуються, в ній.

    Вказані положення дозволили значно розширити предмет екзистенціальних досліджень

1 2 3

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні