Операція Буря в пустелі

Зміст

1. Вступ.

2. Коротка передісторія конфлікту.

3. Початок військових дій з боку Іраку.

4. Реакція світової спільноти. Операція «Щит Пустелі».

5. Операція «Буря в пустелі».

6. Морально-етична сторона конфлікту.

7. Висновок.

 

1. Вступ

На рішення узяти саме дану тему реферату частково вплинуло справжнє положення в Персидській затоці. На тлі подій, що відбуваються в Іраку, я вирішив вивчити історію конфлікту між Іраком і США, для чого заглибилася у вивчення агресії Іраку проти Кувейту, у відповідь реакцію світової спільноти, що призвела за собою, а особливо Сполучених Штатів Америки, які взяли найбільш яру участь в рішенні конфлікту в 1990-1991 рр. і є найактивнішими учасниками війни в Іраку в даний час.

В процесі збору матеріалу для своєї роботи я користувалася такими книжками як:

• Васильєв Г

Воєнна операція «Буря в пустелі». У цій книзі автор приводить хронологію подій відомої операції під назвою «Буря в пустелі», також автор дає детальніший опис епізодів операції, приводить зведення про озброєння обох сторін.

• Етичні обмеження війни: Проблеми і приклади. Під загальною редакцією Бруно Коппітерса, Ніка Фоушина, Рубена Апресяна. У цій книзі я знайшла матеріали про передісторію конфлікту, і моральну сторону війни, в яку втрутилася світова спільнота.

• Роль Організації Об'єднаних Націй В Підтримці Міжнародного Миру і Безпеки. На прикладі конфлікту між Іраком і Кувейтом. У даній книзі я знайшла матеріали про підготовку втручання країн-членів ООН і про реакцію світової спільноти на дії Саддама Хусейна.  

• Погодін С. ВМС США в операціях «Дезерт Шилд» і «Дезерт Сторм». У цій книзі я знайшла інформацію також про операції «Буря в пустелі» і «Шитий пустелі», які були зроблені країнами-миротворцями, що втрутилися в конфлікт між Іраком і Кувейтом для запобігання незаконному вторгненню і анексії територій Кувейту.  

 

2. Коротка передісторія конфлікту.  

Обидві держави Кувейт і Ірак входили в Оттоманську імперію протягом декількох сторіч, Ірак тоді не був цілісною територією, а складався з трьох провінцій: Мосула, Багдада і Басри, частиною якої був сучасний Кувейт. Ірак давно пред'являв претензії на Кувейт, як на частину своїх територій, загрожуючи приєднати його до своїх територій, крім того, Ірак претендував на кувейтські острови: Варба і Бубіян, які Кувейт відмовлявся як віддати Іраку, так і здати в оренду. Можливо, саме із-за давнішнього характеру цих претензій світова спільнота не звернула належної уваги на галасливі погрози Саддама Хусейна в 1990 р. До того ж, багато іракців, роздумуючи над цими проблемами, поза сумнівом, вважали, що Ірак ліг жертвою несправедливості могутніх країн.

У районі Персидської затоки з приходом до влади Саддама Хусейна раз у раз виникали конфлікти і озброєні зіткнення, в кінці 80-х рр. Ірак перетворився на один з наймогутніших дестабілізуючих чинників на Близькому Сході. Багаторічні війни, як зовнішні (наприклад, з Іраном), так і внутрішні (проти курдських повстанців на півночі), не тільки розорили країну, але

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10