Організація лікувально-евакуаційного забезпечення постраждалих при катастрофах

План

  1. Принципи організації лікувально-евакуаційного забезпечення постраждалих при катастрофах
  2. Організація та заходи медичної допомоги постраждалим на місці катастрофи
  3. Заходи екстреної медичної допомоги у вогнищі НС
  4. Медичне сортування постраждалих
  5. Особливості організації ЕМД дітям
  6. Організація кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги постраждалим

Використана література

Принципи організації лікувально-евакуаційного забезпечення постраждалих при катастрофах

Під лікувально-евакуаційним забезпеченням (ЛЕЗ) слід розуміти комплекс лікувальних, профілактичних, санітарно-гігієнічних та евакуаційних заходів потерпілим з етапним наданням медичної допомоги і евакуацією за призначенням. Під етапом медичної евакуації слід розуміти формування або лікувальний заклад який розгорнутий на шляхах евакуації і призначений для певного виду медичної допомоги. У системі медицини катастроф передбачається двохетапна медична допомога.

Організація ЛЕЗ базується на таких основних принципах:

1. Двохетапність заходів з ліквідації медичних наслідків катастрофи. На першому догоспітальному етапі у вогнищі або (в залежності від виду НС) поблизу нього здійснюється проведення евакотранспортне сортування, надання першої медичної та першої лікарської (в разі можливості і кваліфікованої) допомоги постраждалим за життєвими показниками, підготовка до евакуації на наступний етап. На другому етапі (лікувальні заклади територіального або відомчого підпорядкування) надається кваліфікована та спеціалізована медична допомога всім постраждалим.

2. Базування всієї системи ЛЕЗ в існуючій мережі лікувально-профілактичних закладів територіального та відомчого підпорядкування, клінік медичних вузів, НДІ медичного профілю - є основа системи ЕМД постраждалим в катастрофах.

3. Першочергове використання бригад швидкої медичної допомоги та територіальних сил ЕМД, які прибули в район катастрофи першими, з подальшим нарощенням обсягу робіт за рахунок можливостей спеціалізованих бригад територіального (обласного) підпорядкування та центру.

4

Використання при необхідності медичних сил та закладів іншого підпорядкування, розташованих на адміністративній території (МО, МНС, Укрзалізниця, МВС та інші) за узгодженням та рішенням обласної комісії з надзвичайних ситуацій.

5. Уніфікація засобів та методів хірургічної та терапевтичної допомоги постраждалим, які базуються на основних положеннях військово-польової хірургії та терапії, з урахуванням необхідності організації максимально швидкого проведення інтенсивної терапії, в тому числі і в процесі евакуації важко постраждалих.

6. Максимальне наближення до зони катастрофи (району лиха) кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги, як можливо повне охоплення такою допомогою важко постраждалих.

7. Важливість та пріоритетність першого етапу ЛЕЗ диктується необхідністю збереження життя максимальної кількості постраждалих та значного покращення прогнозу на виживання, скорочення в подальшому строків стаціонарного лікування постраждалих та зменшення їх інвалідизації.

З урахуванням власне медичних та організаційно-технічних проблем важливе значення в екстремальних ситуаціях має використання стандартів експрес-оцінки тяжкості стану постраждалих, інтенсивної терапії, лікування травм, переломів кісток, шоку, СТС, термічних опіків, поєднаних та комбінованих уражень. Основним слід визнати принцип посиндромної діагностики та лікування уражень, особливо в зоні катастрофи, та початкової стадії роботи лікувальних закладів.

Зазначимо, що успішна реалізація зазначених вище принципів можлива лише при одночасному проведенні в ході ліквідації наслідків катастрофи таких заходів, як пошук та рятування постраждалих, надання їм ЕМД безпосередньо на місці катастрофи. В якості супроводжуючих заходів слід назвати гасіння пожеж та інженерне забезпечення, енергопостачання, транспортне забезпечення, зв'язок, ресурсна підтримка бригад ЕМД, які працюють в зоні лиха та на етапах медичної евакуації.

Організація та заходи медичної допомоги постраждалим на місці катастрофи

При великих катастрофах можливі такі основні

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні