Особливості національних кухонь країн Туркменістану і Таджикістану

Кухня Таджикистану

Таджики по праву гордяться своєю національною кухнею і вважають її одним з найпривабливіших чинників для розвитку туризму. Кулінарне мистецтво таджицького народу формувалося протягом багатьох століть під впливом багатої історії краю. Напівкочовий спосіб життя передбачає велику кількість м'ясних і борошняних блюд. Звичайно, національна кухня таджиків схожа з кулінарією інших центральноазіатських країн, проте все ж має свої особливості, виражені в техніці приготуванні, обробці продуктів і звичайно ж смаку. Ми проведемо невеликий екскурс по таджицькій національній кухні і познайомимо вас з основними блюдами, аби ваш кулінарний вибір був усвідомленим.

•       М'ясні блюда

•       Вироби з тесту

•       Супи

•       Салати, закуски, овочеві блюда

•       Напої

•       Солодощі 

М'ясні блюда

М'ясні блюда, в основному, готуються з баранини, козлятини. Свинину таджики, як мусульмани, не їдять зовсім. Дуже популярне кінське м'ясо. З нього роблять ковбасу «кази». М'ясо перед готуванням завжди заздалегідь обсмажують до появи рум'яної скориночки. Так блюдо набуває неповторного аромату. М'ясними блюдами більше прийнято рахувати другі блюда:

шашлики, кабоб, голубці, печеня, птиця і дичина.

Шашлики в Таджицькій кухні – відмінні. Існує декілька їх різновидів: мелені (з рубаного м'яса), шматкові, овочеві. Готують їх гущавині з баранини, але також з яловичини. Але обов'язково з використанням курдючного жиру.

От як готується класичний шашлик по-таджікськи.

М'якоть баранини і курдючне сало нарізують шматочками, маринують цибулею, спеціями і лимонним соком. М'ясо залишають на 2-3 години в прохолодному місці

Потім нанизують на шампури (шматочок м'яса чергують з салом) і обсмажувати на розжареному вугіллі. Окремо на шампурах запікають стиглі помідори. Готовий шашлыкзнову полити лимонним соком і подати до столу разом з печеними помідорами.

Кабоби – специфічне таджицьке блюдо. Готується з меленого м'яса (баранини). Ніжну баранину перемелюють разом з луком, додають спеції, сіль, перець. З отриманої маси формують ковбаски. Їх вкачують в муці і обсмажують в жирі до скориночки. Окремо пасерують лук, нарізаний кільцями. У лук кладуть напівготові кабоб, додають м'ясний бульйон і гасять до готовності. При подачі посипають зеленню і часником.

Печеня в таджицькій кухні зветься «каурдак». І готується він трохи по-іншому.

Жирна баранина, нарубана з кісточками, обсмажується з додаванням свіжих помідорів, заливається водою і гаситься з картоплею, в кінці готування кладуть коріння, що пасерують, і лук, сіль, перець і гасять ще на слабкому вогні.

Шахлет – голубці по-таджікськи: яловиче м'ясо, подрібнене на м'ясорубці, обсмажують з цибулею і змішують з відвареним рисом, фарш завертають у внутрішнє сало; голубці зав'язують ниткою і отваріваюту бульйоні. Подають із сметанним соусом.

Особливе місце навіть не в кулінарії, а в таджицькій культурі взагалі є плови.

Фірмовий плов по-таджікськи – це угро-плов. М'ясо нарізують шматками, обсмажують з луком і морквою, нарізаними соломкою, заливають бульйоном і варять до напівготовності. Локшину з прісного тесту підсмажують в духовці до золотисто-жовтого, охолоджують і товчуть до розміру рисових зерен, промивають холодною

1 2 3 4 5 6

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні