Повне товариство - поняття і правове становище

План

План. 2

Вступ. 3

1. Поняття та основні риси повного товариства. 5

3. Управління діяльністю та статус учасників повного товариства. 8

4. Відповідальність учасників повного товариства за зобов’язаннями. 10

5. Зміни у складі учасників повного товариства. 12

6. Ліквідація повного товариства. 16

7. Відмінність повного товариства від інших господарських товариств. 21

Висновок. 24


Вступ

 Актуальність теми дослідження Економічним підгрунтям для виникнення повних товариств була необхідність концентрації капіталу. Середньовічні купці намагалися не дробити своє майно поміж нащадками, щоб зберегти прихильність кредиторів. Для цього вони брали з них обіцянку не ділити спадкове майно між собою і продовжувати вести справу, яка ставала для них спільним підприємством. Відносини між товаришами, таким чином, мали родинний, особистий характер. Згодом форма повного товариства стала використовуватися для об'єднання капіталів осіб,хоча й не родичів, але таких, що ставилися один до одного з великою довірою.

 Повне товариство являє собою об'єднання осіб з метою здійснення підприємницької діяльності. Майно повного товариства становить спільну власність його членів і може належати самому товариству

Згідно зі статтею 1 Закону Англії 1985 року "Про компанії", двоє чи більше осіб, об'єднаних для законної мети, можуть створити компанію, що не має "якого-небудь обмеження відповідальності її членів" (компанія з необмеженою відповідальністю). Згідно з Законом ФРН 1965 року "Про акціонерні товариства" (стаття 46), засновники відповідають перед суспільством "як солідарні боржники".

 У Франції всі учасники повного товариства мають статус комерсанта й несуть необмежену та солідарну відповідальність за борги товариства. Кредитори товариства можуть подати позов для сплати боргів товариства до учасників лише після того, як виявиться марною вимога до товариства, заявлена у формі позасудового акту (стаття 10 Закону Франції 1766 року "Про торгівельні товариства"). Як бачимо, засновники товариства відповідають перед кредиторами всім своїм особистим майном. У цьому головна відмінність повного товариства від інших видів товариств.

 Питання про правосуб'єктність повного товариства у західних країнах, таким чином, розв'язується неоднаково. В одних країнах визнається правосуб'ктність повного товариства, в тому числі й як юридичної особи (Франція, ФРН), в інших - не визначається (Англія, США). В останніх суб'єктами майнових відносин вважаються учасники повного товариства. Відсутність єдиного підходу до розуміння правосуб'єктності повного товариства у західних країнах пояснюється розмитістю кордонів між майном повного товариства та особистим майном його учасників.

 У повних товариствах велике значення має заснований на довірі особистий характер відносин між учасниками. Вони повинні добре знати майновий стан та особисті якості один одного. Учасники повного товариства через те не можуть передавати свій внесок третім особам без згоди інших учасників.

 Отже, практична значимість вказаних проблем зумовлюють актуальність дослідження курсової роботи.

 Об'єктом дослідження курсової роботи є законодавство України.

 Предметом дослідження курсової роботи є поняття і правове становище повного товариства.

 Мета курсової роботи полягає у дослідженні поняття і правового становища повного товариства у світлі сучасного українського законодавства.

 Мета роботи передбачає виконання таких завдань:

- дослідити поняття повного товариства;

- охарактеризувати правові засади діяльності повного товариства;

- дослідити припинення діяльності і ліквідації повного товариства.

 

 

 

 

 

 

 


1. Поняття та основні риси повного товариства

 

Повним є товариство, учасники якого відповідно до укладеного між ними договору здійснюють підприємницьку діяльність від імені товариства і солідарно несуть додаткову (солідарну) відповідальність за його зобов’язаннями усім майном, що їм належить.

 Повне товариство являється одним із видів господарського товариства. Діяльність такого товариства регулюється такими Законами України як: Закон України „Про господарські товариства”, Цивільним кодексом України, Господарським Кодексом

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні