Правові та організаційні питання охорони праці

План

1. Основні поняття в галузі охорони праці, їх терміни та визначення.

2. Законодавча та нормативна база:

- Закон україни “ Про охорону праці “.

- Законодавство України “ Про охорону здоров”я “.

- Кодекс законів про працю.  

- Колективний договір.  

- Закон України ” Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності “.

- Закон України “ Про забезпечення санітарно-епідемічного  блаополуччя населення “.

- Закон України “ Про пожежну безпеку”.

3. Конторль за державним законодавством.

4

Державні стандарти по охороні праці.

5. Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.    


Одним з головних та найважливіших завдань держави є охорона життя та збереження здоров’я громадян у процесі виконання трудової діяльності. Отже, створення безпечних умов праці слід вважати провідною передумовою адекватного існування та плідної діяльності як окремих працівників, так і сучасних підприємств, установ та закладів загалом. Більше того, охорона здоров’я працівників, забезпечення умов для її продуктивності та забезпечення професійної діяльності є своєрідним обличчям держави, запорукою її високого авторитету у світі.

  На жаль, стан сучасного виробництва, рівень забезпечення надійної охорони та безпеки праці у нашій державі не можна назвати такими, що в повній мірі задовольняє усі існуючі потреби, зумовлює високий рівень працездатності, сприяє формуванню таких умов здійснення трудової діяльності, які можна було б визнати нешкідливими та безпечними. Саме тому нині ми свідомо, з сумом та болем у серці сприймаємо наслідки численних аварій та надзвичайних подій, які відбуваються у шахтарській та гірничорудній промисловості, аграрно-промисловому комплексі, інших галузях виробництва тощо.

  Професійна діяльність у медичній та фармацевтичній галузях також пов’язана з впливом цілого комплексу несприятливих за своїм змістом негативних чинників різноманітного походження. Недарма сьогодні вважають, що серед усіх професій, котрі слід віднести до форм інтелектуальної праці, робота медичного працівника є найбільш небезпечною, такою, яка потребує розроблення, наукового обґрунтування та запровадження адекватних, доцільних та ефективних заходів щодо надійної охорони праці.

  Саме тому з метою забезпечення суттєвого підвищення рівня знань з проблем охорони праці серед майбутніх фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів, практичної реалізації основ пріоритетності охорони життя та здоров’я працівників у відношенні до результатів виробничої діяльності Міністерством освіти і науки України відповідно до Наказу від 02. 12. 1998 року « Про вдосконалення навчання з охорони праці й безпеки життєдіяльності у вищих закладах освіти України» запровадженно вивчення студентами усіх освітніх установ навчальної дисципліни « Охорони праці в галузі» та затверджено навчальну програму нормативної дисципліни « Охорона праці в галузі» для закладів вищої освіти.

  Отже, охорона праці у медицині та фармації є обов’язковою нормативною дисципліною для всіх закладів вищої та середньої медичної ( фармацевтичної) освіти, що визначає і обґрунтовує систему правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження здоров’я і працездатності лікарів та

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні