Ревізія власного капіталу і використання прибутку

План

  1. Ревізія власного капіталу.
  2. Ревізія використання прибутку.

 

1. Головним завданням ревізії формування власного капіталу:

♦ Визначити форми власності підприємства;

♦ Порядок формування капіталу;

Чи повністю внесений капітал де і як він використовується. Головними джерелами є:

  • Статут підприємства;
  • Інші документи, що підтверджують внески коштів у статутний фонд: а) Касові документи;

б) Акти.

Ревізія перевіряє згідно статуту хто є власником підприємства і яким чином формується статутний капітал. Якщо грошовими коштами необхідно перевірити чи оприбутковані вони і чи здані на поточний рахунок.

Якщо капітал формується за рахунок майнових внесків необхідно підняти акти прийому передачі цих матеріальних цінностей, перевірити чи оцінювалось внесення в статутне майно незалежними експертами.

Крім того ревізія перевіряє податкову доля внесеного в статут майна його наявності, якщо реалізація то кому, по які цілі і чи оприбуткована виручка від реалізації.

2. Після того як підприємство сплатить прибутковий податок на прибуток у нього залишиться чистий прибуток або прибуток у розпорядженні підприємства.

В першу чергу з нього нараховують резервний фонд - не більше 10% від чистого прибутку. Використання прибутку регламентується в залежності від форми власності

При індивідуальній рішення приймає власник підприємства у вигляді наказу головного бухгалтера. При колективних формах власності рішення приймають загальні збори учасників, які оформлюють протоколи рішення, що є підставою для наказу директора до головного бухгалтера.

Отриманим варіантом є використання 50% прибутку на розширення виробничої сфери, так званий фонд накопичення. Інші 50% мають бути використанні на соціальну сферу підприємства, для задоволення потреб працівників, накопичення цих фондів проходить в так званий фонд споживання підприємства.

Головним джерелом ревізії є документ, що показує використання прибутку, накази, протоколи, а також первинні документи, що засвідчують використання коштів.

Фонд накопичення створюється і використовується для розширення і вдосконалення матеріальної бази підприємства тому первинними документами є:

  1.  Акт прийому-передачі ОЗ;
  2. Акт прийому 03 з будівлі;
  3. Акт реконструкції і модернізації обладнання.

В процесі ревізії необхідно впевнитися чи дійсно ці кошти використовуються на вказані в актах міри. Перевіряється наявність 03, а при модернізації обладнання виясняється про її результати безпосередньо на робочих місцях. Фонд споживання може використовуватись на преміювання працівників і забезпечення їх соціальних потреб, а саме купівлі житла, лікування, відпочинок, сплата путівок, створення і утримання дитячих установ.

Ревізор повинен визначити чи є накази по нарахуванню премій чи дійсно премії одержано згідно платіжних відомостей, кому були видані за рахунок фонду споживання путівки, чи дійсно кошти використовуються згідно кошторису, як витрачаються кошти на будівництво згідно актів прийому використання робіт.  

Ревізія власного капіталу та забезпечення зобов'язань

У цьому розділі відображаються результати перевірки пасивів — капіталу засновників і учасників, дотримання стабільності правовідносин власності. Реєструються випадки порушення права власності суб'єкта, допущення збитків. Вказуються причини банкрутства, узагальнюються результати аналізу сум реєстрованого і нереєстрованого власного капіталу, правильності розподілу майна й

1 2 3 4 5

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні