Шарль Перро

 (1628 — 1703)
Народився 12 січня. Величезна заслуга Перро в тому, що він вибрав з маси народних казок декілька історій і зафіксував їх сюжет, який ще не став остаточним. Він додав їм тон, клімат, стиль, характерний для 17 століття, і проте дуже особистий.  
У ряді казкарів, що «легалізували» казку в серйозній літературі, найперше і почесне місце відводиться французькому письменникові Шарлю Перро. Мало хто з наших сучасників знає, що Перро було маститим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором знаменитих наукових праць. Але усесвітню популярність і визнання нащадків принесли йому не його товсті серйозні книги, а прекрасні казки «Попелюшка», «Кіт в чоботях», «Синя Борода».  
Шарль Перро народився в 1628 році. Сім'я хлопчика була стурбована освітою своїх дітей, і у віці восьми років Шарль був відправлений до коледжу. Як відзначає історик Пилип Арьес, шкільна біографія Перро – біографія типового відмінника. За час навчання ні він, ні його брати жодного разу не були біти різками — випадок на ті часи винятковий.  
Після коледжу Шарль протягом трьох років бере приватні уроки має рацію і врешті-решт отримує диплом юриста.  
У двадцять три роки він повертається до Парижа і починає свою кар'єру як адвоката. Літературна діяльність Перро доводиться на той час, коли у вищому суспільстві з'являється мода на казки. Читання і слухання казок стає одним з поширених захоплень світського суспільства, порівнянних хіба з читанням детективів нашими сучасниками

Деякі вважають за краще слухати філософські казки, інші віддають дань казкам старовинним, таким, що дійшов в переказі бабусь і няньок. Літератори, прагнучи задовольнити ці запити, записують казки, обробляючи знайомі ним з дитинства сюжети, і усна казкова традиція поступово починає переходити в письмову.  
Проте Перро не зважилося опублікувати казки під своїм ім'ям, і на випущеній ним книжці значилося ім'я його вісімнадцятирічного сина – П. Дарманкура. Він побоювався, що при всій любові до «казкових» розваг писання казок буде сприйнято як заняття несерйозне, що кидає тінь своєю легковажністю на авторитет серйозного літератора.  
У основі казок Перро – відомі фольклорні сюжет, які він виклав з властивим йому талантом і гумором, опустивши деякі деталі і додавши нові, «ушляхетнивши» мову. Більше всього ці казки підходили дітям. І саме Перро можна вважати родоначальником дитячої світової літератури і літературної педагогіки.  
Шарля Перро зараз ми називаємо його казкарем, а взагалі за життя (він народився в 1628 році, помер в 1703-му) . Шарль Перро було відоме як поет і публіцист, сановник і академік. Він був адвокатом, першим прикажчиком міністра фінансів Франції Кольбера.  
Коли Кольбером в 1666 році була створена Академія Франції, в числі її перших членів був брат Шарля, Клод Перро, якому незадовго до цього Шарль допоміг виграти конкурс проектів фасаду Лувру. Опісля декілька років Шар Перро був теж прийнятий в Академію, і йому доручили очолити роботу над "Загальним словником французької мови".  
Історія його життя - це і особисте, і суспільне, і політика, змішана з літературою, і література, як би що розділилася на те, що прославило Шарля Перро в століттях - казки, і те, що залишилося скороминущим. Наприклад, Перро стало автором поеми "Вік Людовика Великого", в якій прославив свого короля, але і - роботи "Великі люди Франції", об'ємних

1 2

Схожі роботи