Складання професіограм на професію продавець

План

1. Складання професіограм на професію продавець. 3

2. Виробнича характеристика професії 9

3. Санітарно-гігієнічні вимоги. 13

4. Вимоги професії до індивідуально-психологічних особливостей фахівця. 15

5. Відомості про підготовку кадрів. 17

1. Складання професіограм на професію продавець.

Історія виникнення професії

Професія «продавець» – одна з найстаріших. Корені цієї цікавої професії входять глибоко в історію людської цивілізації.

Розвиток ремесла та збільшення міст сприяли зростанню торгівлі.

У Західній Європі, наприклад, успішно розвивалася зовнішня морська і внутрішня сухопутна торгівля. Вже в ХІ – ХІІ ст. чітко визначилися її основні центри – Венеція, Генуя, Піза. Північно-італійські купці витіснили з середньо морських торгових шляхів візантійців і арабів. З портів Близького Сходу європейці привозили товари з Індії, Китаю, Сирії та інших азіатських країн.

Наприкінці ХІV ст. венеціанці відтіснили генуезців з басейну Чорного моря та Кавказу. З Леванту (Сходу) купці привозили в Західну Європу шовк, прянощі та предмети розкоші – дорогі тканини (парчу, оксамит), ювелірні вироби, тропічні та субтропічні продукти, з Причорномор’я – рибу, ікру, сіль, шкіру, зерно, хутро, невільників, в тому числі з України, яких італійським купцям поставляли татарські людолови.

Товарами Сходу та виробами європейських ремісників італійські купці забезпечували феодалів Західної Європи, одержуючи за них казкові прибутки золотом і сріблом, наприклад, 1 г перцю коштував 1 г золота. Проте Східна торгівля зазнала нищівного удару від турків, які в 1453 р. захопила Константинополь

У 1457 р. були виселені генуезькі та венеціанські торгові факторії з Криму і Чорномор’я. Так поступово витіснили італійців з Близького Сходу.

Важливе значення для Західної Європи мала також торгівля на Балтійському і Північному морях, річках Ельбі, Одеру, Рейні, Дунаї та ін. Купці скуповували і з вигодою перепродували льон, худобу, шкури, хутро, сало, хліб, рибу, сіль, металеві ремісничі вироби.

Провідна роль у північній торгівлі належала Гамбургу, Любеку, Бремену, Лондону.

У ХІV – ХV ст. до Ганзейського союзу входило 160 міст, у тому числі Новгород Великий, Гданськ, Рига. Керівництво Ганзи знаходилося в Любеку. Купці цього союзу мали ряд привілеїв. На ярмарку ніхто не мав права конфіскувати у них товари за борги та злочини. Ніхто, крім ганзейських купців, не смів перевозити товари Балтійським і Північним морями.

У середні віки розвивалася і набула широкого розповсюдження сухопутна торгівля. Відомий шовковий шлях від Китаю до Європи простягнувся на кільканадцять тисяч кілометрів. Каравани верблюдів, навантажені товарами, перетинали вздовж і поперек азіатський і африканський континенти. У Європі сухопутна торгівля також набула великого значення, незважаючи на численні труднощі та небезпеки. У феодальній Європі не було битих шляхів, їх ніхто не ремонтував. На купців постійно нападали ватаги розбійників. Купці на кожному кроці сплачували мита. За таких обставин товар дорожчав у десятки разів. І все ж сухопутна торгівля зростала і була прибутковою.  

Історія становлення професії в Україні

Зрушення в сільському господарстві, ремесла і промисловості України зумовлювали пожвавлення торгівлі, розвиток економічних зв’язків між різними населеними пунктами, ринками і землями. Були міські торги і базари, де можна було закуплювати оптом, а продавати вроздріб.

На кінець ХVІІІ ст. на території Східної Галичини та північної Буковини щорічно

1 2 3 4 5 6 7

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні