Стабілізатори напруги

Вступ

Споживачі електроенергії постійно страждають від незручностей, що створюються не стабільним електричним струмом. До споживачів енергії поступає знижена або підвищена напруга, що в деяких випадках супроводжується сильними скачками напруги. Нерідко трапляються обриви електричних дротів, тоді у вашій домашній мережі напруга може зрости до рівня 380 Вольт. Усе це призводить до поганої роботи електроприладів або до виходу їх з ладу. Встановивши стабілізатор напруги - Ви захистите своє дороге устаткування.

Стабілізатори напруги призначені для забезпечення якісного електроживлення і захисту різного устаткування від підвищеної і зниженої напруги, яка може бути присутньою у вашій мережі, а також для захисту від різного роду перешкод, різких стрибків напруги, перевантажень і коротких замикань.

 

1. Типи стабілізаторів

1. 1. Релейні стабілізатори - найоптимальніші по параметру ціна-якість і функціональності. Принцип роботи цих стабілізаторів заснований на комунікації обмоток автотранспорту за допомогою реле. Зазвичай потужність цих стабілізаторів не перевищує 10 кВт. Напруга на виході стабілізатора змінюється ступінчасто. Час перемикання обмоток трансформатора, залежно від моделі стабілізатора, складає від 2 до 12 мс. Такі стабілізатори мають широкий діапазон вхідної напруги, високу точність підтримки вихідної напруги. Ці стабілізатори не вносять спотворень до зовнішньої мережі і надійно працюють при будь-яких змінах навантаження. Релейні стабілізатори забезпечують ефективний захист від перевантажень, короткого замикання і імпульсних перешкод, мають вбудований тепловий захист

 1. 2. Сервомоторні стабілізатори - дозволяють регулювати напругу без переривань фази і без спотворень синусоїди. Принцип роботи цих стабілізаторів заснований на переміщенні вугільної щітки по обмоткам автотрансформатора за допомогою електромотора.

Стабілізатори досить компактні і придатні для будь-якого типу навантаження. Серед переваг таких стабілізаторів можна виділити у декілька разів більший робочий ресурс, високу точність утримання вихідної напруги (1% - 3%), плавність регулювання напруги (від 20 до 50 вольт в сек. ), відсутність перешкод при роботі, хороша здатність навантаження, широкий діапазон корекції вхідної напруги 100-280 вольт.

Сервомоторні стабілізатори забезпечують ефективний захист від перевантаження, короткого замикання і імпульсних перешкод, мають вбудований тепловий захист. Такі стабілізатори застосовують в силових мережах котеджів, банків, промислових об'єктів. Деякі моделі призначені для роботи в умовах дуже низької вхідної напруги.

1. 3. Симисторні стабілізатори - модифікація релейного стабілізатора, використовуючі безконтактні системи перемикання обмоток трансформатора. Цей тип стабілізаторів має найвищі характеристики стабілізації напруги за швидкістю, а також він безшумний, надійний і довговічний. Вони найбільш підходять для використання в мережах з різкими скачками напруги.

Стабілізатори, як правило, оснащені ще і додатковим захистом, тобто, якщо напруга мережі не дозволяє стабілізатору видати навантаженню необхідну напругу, він її відключить, і автоматично включить тільки тоді, коли визнає напругу безпечною для роботи підключених до нього електроприладів - ця функція дістала назву "Відсікач напруги", а багато моделей стабілізаторів оснащено автоматичним відсікачем.

 

2. Як вибрати стабілізатор напруги

Думаєте чи потрібний Вам стабілізатор напруги? Не знаєте які проблеми він може вирішити і як допоможе у Вашій ситуації?

У мережах електроживлення виникають самі різні негативні дії, які можуть просто вивести з ладу Ваші побутові прилади і дороге

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Схожі роботи