Стратегічне та поточне планування роботи бібліотеки

ЗМІСТ

Вступ

  1. Планування як метод управління розвитком бібліотеки та вдосконалення її роботи
  2. Планування інноваційної політики в бібліотеках: етапи та методи
  3. Стратегічне планування: тенденції і завдання на сучасному етапі
  4. Стратегічне планування роботи в бібліотеках зарубіжжя
  5. Критерії ефективності управління бібліотекою: система показників та критерії оцінювання

Висновки

Список використаних джерел

 

ВСТУП 

Сучасний етап розвитку суспільства характеризується переходом до всеохоплюючої інформатизації усіх соціальних інституцій і процесів, пов’язаних із формуванням інформаційних ресурсів і передачею знання. Ця тенденція чітко проявляється в бібліотеці, яка в умовах інформатизації перетворюється зі “сховища книг” у соціальний інститут, що забезпечує кумуляцію, збереження і загальну доступність документів, інформації, знань. Для прискорення цих процесів необхідно переглянути управлінські орієнтири, що склалися в бібліотечній науці та практиці.

У цьому контексті посилюється значення бібліотекознавчих досліджень, спрямованих на розробку стратегії і тактики вирішення актуальних управлінських завдань; становлення якісно нової технології бібліотечного менеджменту, що базується на демократичних і гуманістичних ідеалах, у поєднанні з принципово новими можливостями, що виникають у бібліотеці як об’єкті інформатизації. Серед цих проблем виділяється наукове осмислення стратегічного управління, як основи планомірного розвитку бібліотеки.

 

  1. Планування як метод управління розвитком бібліотеки та вдосконалення її роботи 

Планування бібліотечної діяльності — це наукове визначення цілей її розвитку, завдань та засобів їх реалізації, показників розвитку на певний період. Воно займає центральне місце в системі управління, визначаючи основні напрями роботи бібліотеки навчального закладу на поточний період та на перспективу, що забезпечує єдність діяльності.

Основною метою планування є визначення оптимального співвідношення часу, витрат та якості виконання завдань бібліотек, а також максимальна мобілізація для цього всіх необхідних ресурсів. План роботи будь-якої бібліотеки визначає:

• цілі, завдання та основні напрями діяльності;

• тематику, зміст, форми, методи, техніку та технології роботи бібліотеки в цілому або з даного напряму;

• об'єми роботи, що виражаються в системі планових (статистичних) показників;

• ресурси бібліотеки: фінансові, матеріально-технічні, кадрові та тимчасові[4,с. 46].

Від того, наскільки професійно, грамотно та якісно складений план роботи, багато в чому залежатиме ефективність та продуктивність всієї подальшої діяльності бібліотеки

Добре складений план приводить до значних змін як для його розробника в процесі планування, так і для бібліотек в процесі його реалізації.

Планування - це технологія вирішення виниклої проблеми через складання плану дій, спрямованого на розвиток. Планування забезпечує рішення трьох комплексних задач:

1. Встановлення реальних можливостей бібліотеки при відповіді на питання "Де ми знаходимося в даний час?". Тут визначаються сильні та слабкі сторони бібліотеки, її ресурсне забезпечення, наявність портфеля нових розробок.

2. Встановлення реальних цілей, відповідаючи на питання "Куди ми хочемо рухатися?". Оцінюються внутрішні та зовнішні чинники, що впливають на діяльність бібліотеки, визначаються цілі та обмеження в їх здійсненні.

3. Встановлення способів досягнення мети або відповідь на питання "Як ми збираємося зробити це?". У

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Схожі роботи

Реферати

Курсові

Дипломні